Kontakt Vyhledávání Privátní sekce
Bezplatná linka pro pečující 800 915 915 Jsme tu pro Vás v pondělí, středu a pátek od 9:00 do 13:00, v úterý a čtvrtek od 13:00 do 17:00
Zavřít Přihlášení

Nouzový plán péče

Jsem pečující. Je na mně závislá další osoba.

Nouzový plán péče umožní  zastoupit vás v péči a udržet její standard, když se ocitnete v nouzové situaci jako je náhlé onemocnění či úraz.

Jak systém Nouzového plánu péče funguje?

Ve svém okolí se domluvíte s osobami (1-2), které jsou v případě nouze ochotny a schopny se o vašeho blízkého postarat.  Na této stránce v odkazu níže si stáhnete formulář, kam vyplníte všechny údaje o tom, jak péče probíhá a co vše je třeba k jejímu zajištění. Vyplněný formulář pak uložíte na naše stránky do systému (ve formuláři níže). Od nás pak dostane poštou Průkaz pečujícího a samolepku, kterou si nalepíte na kartičku pojištěnce. Na samolepce je nápis: „Jsem pečující. Je na mně závislá další osoba“. Pokud se cokoliv stane, záchranná služba / policie nás kontaktuje a my zajistíme předání péče na náhradníka.

Dříve než začnete Nouzový plán péče vyplňovat, promluvte si, prosím: 

  1. s osobou, o kterou pečujete (je-li to možné)
  2. s kontaktními osobami, které uvádíte
  3. s dalšími členy rodiny, pracovníky sociálních a zdravotních služeb a s lidmi, kterým důvěřujete
  4. nebo se obraťte na sociálního pracovníka či koordinátora na městském úřadě s žádostí o vyplnění a odeslání anebo zavolejte poradkyním Pečuj doma na linku 800 915 915.

Nouzový plán ve 4 krocích 

Vyplňte Nouzový plán péče pro osobu, o kterou pečujete. Můžeme vám pomoci. Zavolejte našim poradkyním a poradcům na telefonní linku 800 915 915 nebo využijte náš web www.pecujdoma.cz, kde plán můžete vyplnit a odeslat.

Označte dvě osoby (členy rodiny, přátele nebo sousedy), které souhlasí, že vás zastou­pí v případě, kdybyste náhle nemohli pečovat. Je to velmi důležitá součást plánu! Tuto informaci sdělte zástupcům služeb, kteří se na péči o vašeho blízkého podílejí.

Vyplněný plán nám zašlete prosím prostřednictvím webu www.pecujdoma.cz (odkaz naleznete níže). My vám obratem poštou zašleme Průkaz pečujícího. Tento průkaz noste u sebe pro případ, kdyby se vám něco přihodilo. Pak je tu bezplatná linka Pečuj doma 800 915 915. Jeden vytištěný Nouzový plán péče uložte u osoby, o kterou pečujete, aby byl dostupný v přípa­dě potřeby.

V případě nouzového stavu, jakmile budeme kontaktováni, vyhledáme osoby, které jste uvedli jako náhradní pečující. Požádáme je, aby vás zastoupily ve vaší roli pečujícího, a seznámíme je s vaším Nouzovým plánem péče. Pokud budou nedostupní, zkontaktuje­me se se zástupci služeb, které jste uvedli, nebo se obrátíme na tísňovou linku.

 

Nouzový plán péče ke stažení

 

NOUZOVÝ PLÁN KE STAŽENÍ NALEZNETE ZDE 

NOUZOVÝ PLÁN PÉČE - INFORMAČNÍ LETÁK KE STAŽENÍ LETÁK NPP

Rozhraní pro nahrání a odeslání Nouzového plánu péče naleznete ve formuláři níže. 

 

INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ CITLIVÝCH A OSOBNÍCH ÚDAJŮ

 

Pozn.: položky označené * jsou povinné.

Zaregistrujte se a stáhněte si další materiály. Je to zdarma.