Články

Zajímá Vás, co se okolo děje? Přečtěte si naše zprávy a postřehy k dění.

Urážky ministryně Maláčové

10. dubna 2019

Vybíráme z neustávajících a ve většině velice trapných urážek představitelů pravicového politického spektra ministryně Jany Maláčové. Většinou je v nich vyvolávají představy ministryně o výši důchodů. Ta je samozřejmě někde jinde, než jejich.

Na slova Maláčové, že průměrná penze by se měla zvýšit alespoň o 800 korun reagoval například ekonomický expert ODS. „Podle ministryně jsou řeči o rozpočtové odpovědnosti v souvislosti s růstem penzí nemístné. Já za nemístné považuji už to, že ministrem práce a sociálních věcí je člověk bez ambice a schopnosti přijít s návrhem skutečné penzijní reformy,“ tvrdí Jan Skopeček.

„Tak paní ministryně Maláčová má ekonomické vzdělání z Londýna? No jestliže tam učí takhle, tak už začínám chápat Brexit,“ vysmál se političce místopředseda TOP 09 Michal Kučera.

Jeho stranický kolega Miroslav Kalousek: „I nezávislý posuzovatel musí vidět neodpovědnou demagogii ministryně. Přestože paní ministryně zdůrazňuje, že má ekonomické vzdělání z Londýna. Měli by jí z Londýna vrátit školné,“ vzkazuje předseda poslaneckého klubu TOP 09.

 „Z té ženské nás bude jednou strašně bolet hlava,“ varuje exposlanec ODS Pavel Drobil.

A s kritikou se přidávají i ti, co vystupují v médiích, jakožto odborníci „Zde jde o úplnou absenci mozkových buněk,“ říká například advokát a ekonom Petr Koblovský.

Těžko k tomu něco dodávat, snad jen to, že leckteří její kritici jsou dodnes obdivovatelé někdejšího ministra za TOP Jaromíra Drábka, s jehož neblahým působením v rezortu se ministerstvo pod vedením Maláčové ještě stále vyrovnává.

Zdroj: sesbíráno z internetu, základ tvoří Eurozprávy, red