Kontakt Vyhledávání Privátní sekce
Bezplatná linka pro pečující 800 915 915 Jsme tu pro Vás v pondělí, středu a pátek od 9:00 do 13:00, v úterý a čtvrtek od 13:00 do 17:00
Zavřít Přihlášení

Pečuj doma nabízí reminiscenci

Pečuj doma nabízí reminiscenci

V rámci sociálně aktivizační služby Lifetool a projektu Pečuj doma nabízíme reminiscenci.

 

Rodinné příslušníky seznámíme s různými metodami reminiscence i s možnostmi, jak vzpomínky v různé formě zaznamenat.

Výstupem reminiscenčního cyklu může být i materiál (koláž, kniha života, nahrávka, video apod.), které bude sloužit komunikaci s okolím a k dalšímu vzpomínání.

Skupinové reminiscenční setkávání nabízí prožití a sdílení společných vzpomínek z mládí (např. na pražskou čtvrť), navázání nových přátelství, předávání informací a zkušeností dalším generacím (např. při prezentaci společného výstupu veřejnosti).

Při reminiscenci se setkáváme i s lidmi s demencí a jejich pečujícími. I zde může reminiscence umožnit strávit příjemné chvíle s blízkým člověkem při sdílení dochovaných vzpomínek, jejichž vybavování reminiscence povzbuzuje.

Dochází k aktivizaci prostřednictvím vzpomínání, rodinné příslušníky seznamujeme se způsoby, jak vybavovat zasuté vzpomínky, pomůžeme s vytvořením výstupu (knihy života, audio či videozáznamu, koláže ze vzpomínek apod), který pak bude k dispozici blízkým a přátelům pro další vzpomínání.

Pokud se chcete dozvědět víc, kontaktujte nás.

telefon Alena: 739 244 668 | telefon Eva: 734 691 617 | e-mailreminiscence@scps.diakonie.cz