Kontakt Vyhledávání Privátní sekce
Bezplatná linka pro pečující 800 915 915 Jsme tu pro Vás v pondělí, středu a pátek od 9:00 do 13:00, v úterý a čtvrtek od 13:00 do 17:00
Zavřít Přihlášení

Pečující roku 2022

Pečující roku 2022

S radostí Vám oznamujeme, že pečující Veronika Blahušová z Orlických hor, kterou v Pečuj doma při péči kousek cesty doprovázela i naše poradkyně Mia Magenheimová, získala od Ministerstvo práce a sociálních věcí na Fóru rodinné politiky ocenění Pečující roku 2022. ????

Ocenění získala v kategorii péče o člověka s postižením do 18let. Pečuje o pětiletou dcerku Leontýnku, která má diagnózu autismus, mentální retardace, ADHD, a je neverbální. Veronika pečuje i o své další tři děti. Péče o Leontýnku však vyžaduje neustálý dohled, a je velmi psychicky i fyzicky náročná, zvláště v horách, kde nejsou služby pomoci téměř žádné. Představte si žít pozorností neustále naplno tak, že nemáte prostor ani na své základní životní potřeby. Je to nesmírně náročné. Veronika navzdory těžké situaci péče, která nemá dobrý výhled do budoucna, pomáhá druhým, kteří jsou teprve na startu. Založila fcb skupinu pro pečující o děti s PAS a ADHD „PřeŽít autismus“, kde již 518 účastníků diskutuje o náročných situacích při péči. Veroniku těší je podporovat. Je to velmi statečná a inspirativní žena. Moc jí gratulujeme.
https://www.subscribepage.com/forumrodina2022