Kontakt Vyhledávání Privátní sekce
Bezplatná linka pro pečující 800 915 915 Jsme tu pro Vás v pondělí, středu a pátek od 9:00 do 13:00, v úterý a čtvrtek od 13:00 do 17:00
Zavřít Přihlášení

Naděje v léčbě Alzheimerovy choroby

Naděje v léčbě Alzheimerovy choroby

Počátek letošního roku přinesl průlom v léčbě Alzheimerovy choroby. Na dosah je lék na tuto dosud neléčitelnou chorobu a stojí za ním výzkumný tým českého neurologa Martina Tolara. Na trhu by měl být lék dostupný do čtyř let.

Po celém světě trpí Alzheimerovou chorobou přes 35 milionů lidí a postupně jim bere vzpomínky a mění osobnost. O vývoj léku se velké farmaceutické firmy snaží již dlouho, teprve nyní však došlo k identifikaci toxinu, který za Alzheimerovou chorobou stojí. Lék je nyní ve fázi klinické studie a jeho uvedení na trh by mělo proběhnout v roce 2025. Ve formě pilulky by měl být schopen zabránit formování nebezpečného toxinu, které Alzheimerovu chorobu způsobuje. Podle Tolara je technologie léku na Alzheimerovu chorobu aplikovatelná i na další neurodegenerativní onemocnění a přináší tak naději i pacientům například s Parkinsonovou nemocí či ALS.

Více o objevu a jeho okolnostech si lze přečíst v článku na serveru E15.CZ nebo v rozhovoru s Martinem Tolarem pro Forbes.