Kontakt Vyhledávání Privátní sekce
Bezplatná linka pro pečující 800 915 915 Jsme tu pro Vás v pondělí, středu a pátek od 9:00 do 13:00, v úterý a čtvrtek od 13:00 do 17:00
Zavřít Přihlášení

Jedinečné pozvání pro Královéhradecké pečující na kurz Pečuj doma

Jedinečné pozvání pro Královéhradecké pečující na kurz Pečuj doma

Přijměte prosím pozvání na akreditovaný kurz s profesionálním fyzioterapeutem Františkem Vaňousem -Základy správné manipulace.

Kurz se uskuteční živě 21.září od 9 do 16:30h v Malém sále Kina Dobruška a 7.října od 9 do 16:30 v Hradci Králové (v evangelické faře, Nezvalova 1).

Pokud pečujete nebo chcete o svého blízkého pečovat doma, kurz Vám poskytne pomoc a zkušenosti, abyste nesprávným pohybem jemu či sobě neublížili.
Vyzkoušíte si, jak přesunout a polohovat nepohyblivého člověka a mnoho jiného.

A co o kurzu řekli sami účastníci - pečující?

„Kurz, na který jsem se moc těšila, proběhl konečně naživo a předčil mé očekávání. Téma dokonale nastíněno i pro laickou veřejnost, podané uceleně, srozumitelně, poutavě a hlavně prakticky. Osobně jsme si vyzkoušeli pozici pečujícího i opečovávaného v různých situacích. Na sobě jsme vyzkoušeli, proč jsou některé zásady polohování důležité, jak se nenadřít při péči a přitom zvládnout základní manipulaci i bez pomocníka. Jak si péči ulehčit a jak se komfortně postarat i o ležícího pacienta v domácích podmínkách, bez speciálních pomůcek.  Lektor, fyzioterapeut projektu Pečuj doma, nám věnoval i dostatek prostoru k diskusi. Takže nejen jemu děkuji, že si udělal čas na tak báječný projekt, jakým Pečuj doma bezesporu je, ale díky patří i za celkovou organizaci, kde bych ocenila perfektní informovanost, dostupnost a připravenost příjemného prostředí. Rovněž jsem ráda, že se sešel báječný kolektiv účastníků, který pomohl dotvořit příjemnou atmosféru kurzu, jenž mohu všem jen doporučit.“

Miky

„Pečuj doma mi umožnili se zúčastnit pro mě výjimečného kurzu Základy správné manipulace, který vedl fyzioterapeut Fanda Vaňous. 

Díky zapůjčené polohovací posteli nám předával zkušenosti, jak polohovat blízkého člověka, jak se správně postavit při přesouvaní, jak sedícího člověka přemístit a jak ho postavit, a i jak s ním cvičit a do jakého rozsahu ohebnosti kloubů. 

Ráda jsem využila možnost být ta, co v posteli leží a někdo se o ní stará, a pozorovat, jak se cítíme. Neuvěřitelné poznání, co dokáže jemný dotyk při manipulaci s nemocným. Všem doporučuji. Úžasné bylo, jak jsme všichni byli zapojeni do osob Nemocný i PečujícÍ. Ukázka chození s holemi byla výborná. Na závěr kurzu bylo dobré slyšet, že pečující má myslet taky na sebe.

Těch praktických ukázek a rad bylo tolik, že člověk nevnímal čas…“ 

Lenka

 

„Původně jsem tam neměla být protože: 1) Musela bych sehnat někoho, kdo mě zastoupí při pečování o mámu a být mu za to trochu vděčná. 2) Zbyde práce, kterou budu muset udělat jindy. 3) Určitě tam budu šahat na cizí lidi a oni na mě.

Pak přišla druhá nabídka účasti (protože kdosi odpadl), tak jsem šla. Kurz byl výbornej. Lektor byl výbornej. Moc jsem se naučila. Manipulace s babí před kurzem tak trochu připomínala souboj, po kterém babí sice byla tam, kde bylo naplánováno, ale ona byla dočista utahaná a já dočista K.O..

Teďka to jde tak nějak lehce a myslím, že jsme obě OK. Část kurzu byla na téma: "Jak myslet na sebe." Teď, když si jdu 3x týdně zaplavat, tak vím, že to není rozmařilost, ale nutnost. Jsem moc ráda, že mě kurz neminul. Zkusila jsem si i jak se cítí člověk, se kterým se obrací. Naučila jsem se chodit o holi (na stáří se musí zvykat, protože kdo bude mít kliku, tak se ho dočká). Lektor je nejen fyzioterapeut, ale i nějaké roky pracoval v zařízení pro seniory, tak možná proto to bylo tak přínosné. Pokud by s tímto lektorem byl ještě nějaký kurz, moc bych o něj stála. Děkuju.“       

Dáša