Přijďte na naše kurzy

Naučíme Vás, jak pečovat o Vaše blízké v teple domova.

Zážitkový víkend s Pečuj doma 28.-29.9.2019 v Jítravě

Zveme Vás na zážitkové setkání pro pečující, které pořádá Diakonie ČCE v rámci projektu Pečuj doma a s námi. Uskuteční se od soboty 28. 9. do neděle 29. 9. 2019.

Je možné přijet už v pátek v podvečer. Místem konání je Římskokatolická fara na adrese Jítrava č. p. 98, 463 53 Rynoltice, okr. Liberec, kde proběhne i úvodní povídání a kde budou mít účastníci zázemí.

Stěžejní částí setkání bude nácvik finské metody Lesní mysli, kterou u nás šíří lektorka Martina Holcová. Pečující se obeznámí s nejrůznějšími jednoduchými cvičeními, která se zaměřují na trénink mysli v lesním prostředí. Málokdo trénuje svoji mysl tak, aby lépe zvládal každodenní situace. Naučit se jednotlivá cvičení znamená získat nástroj, jak trénovat svoji mysl, zvládat různá životní období, smutky, obtíže, jak si utřídit myšlenky, a to vše v lese, v přírodě, kde to jde jednodušeji, protože příroda za nás kus práce udělá… Doporučujeme vzít si podložku na sezení. A samozřejmě pohodlně se obout a přizpůsobit i oblečení pobytu venku (včetně možnosti sychravého počasí).

V druhé části dne se budeme učit dalším technikám, zaměřeným na uvolnění se od stresu, zklidnění a obnovení sil, tak, aby si každý našel techniku relaxace vhodnou pro sebe.

Je možné účastnit se celého víkendu nebo přijet na jeden či druhý den. Stravu řešíme společně – každý si přiveze, co má rád a může se podělit s ostatními; na večer je plánováno grilování – přivezte si, co máte rádi. Na místě je zařízená kuchyně, včetně lednice. Nocleh na lůžkách v pokojích o 4-5 lůžkách, 280,-/ 360,-/400,- Kč/noc.

Předpokládaný konec programu je max. do 18.30 h.

Setkání je financováno z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost
a státního rozpočtu ČR, pro účastníky je zdarma (hradí jen příp. nocleh, viz výše).

PŘIHLAŠOVÁNÍ

Vzhledem k omezené kapacitě se prosím na akci zaregistrujte. Přihlášku Vám potvrdíme. Přihlášky a případné dotazy zodpovíme také na tel. 739 244 784, 604 283 571 nebo e-mailu dagmar.pelcova@diakonie.cz.