Přijďte na naše kurzy

Naučíme Vás, jak pečovat o Vaše blízké v teple domova.

Zážitkové odpoledne s Pečuj doma 30.4.2019 Brno-Lesná

Zveme Vás na zážitkové odpoledne pro pečující, které volně navazuje na tematické podpůrné skupiny - workshopy. Uskuteční v úterý 30. dubna 2019 v Brně na Lesné.

Sraz pečujících je ve 14 hodin v Majáku na Dusíkově 5, kde proběhne i úvodní povídání a kde budou mít účastníci zázemí.

Stěžejní částí setkání bude nácvik finské metody Lesní mysli, kterou u nás šíří lektorka Martina Holcová. Pečující se obeznámí s nejrůznějšími jednoduchými cvičeními, která se zaměřují na trénink mysli v lesním prostředí. Málokdo trénuje svoji mysl tak, aby lépe zvládal každodenní situace. Naučit se jednotlivá cvičení znamená získat nástroj, jak trénovat svoji mysl, zvládat různá životní období, smutky, obtíže, jak si utřídit myšlenky, a to vše v lese, v přírodě, kde to jde jednodušeji, protože příroda za nás kus práce udělá… Doporučujeme vzít si podložku na sezení, svačinu a pití. A samozřejmě pohodlně se obout a přizpůsobit i oblečení pobytu venku.

Závěr zážitkového setkání proběhne opět v Majáku, kde bude prostor pro zpětnou vazbu a kde pečující budou také moci obnovit své vazby z kurzů a svépomocných skupin. Předpokládaný konec je v 18.30 h.

Maják je vzdělávací a společenské centrum, nachází se cca 300 metrů od zastávky Haškova (autobusy 46, 57, 81, na Lesné pod Billou). Půjdete směrem na sever, nad Billu po asfaltovém chodníku, minete tři výškové domy, na konci cesty je pak velká zelená brána, kterou vstoupíte.

 

Setkání pořádá Diakonie ČCE v rámci projektu Pečuj doma a s námi. Je financováno z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR, pro účastníky je zdarma.

Více o Lesní mysli najdete v novinách Pečuj doma.

PŘIHLAŠOVÁNÍ

Vzhledem k omezené kapacitě se prosím na akci zaregistrujte. Přihlášku Vám potvrdíme. Přihlášky a případné dotazy vyřizujeme také na tel. 739 244 875, 734 171 231 nebo e-mailu pecujdoma@diakonie.cz.