Přijďte na naše kurzy

Naučíme Vás, jak pečovat o Vaše blízké v teple domova.

Podpůrné skupiny od 15.3.2019 v ÚVN Praha

Diakonie ČCE pořádá v Praze setkání pečujících formou tzv. podpůrných skupin.

Jsou určeny zejména laickým pečujícím, kteří pečují především o osoby v seniorském věku, často dlouhodobě nemocné, nechodící nebo trpící demencí. Účastníkům pomohou, v první řadě díky vzájemnému sdílení a výměně zkušeností, lépe zvládnout a vyrovnat se s náročnou pečovatelskou rolí. Bude prostor na popovídání si, nácvik, probrání potíží s odborníkem, případně jen naslouchání a zjištění, co se osvědčilo ostatním. Neposledním úkolem bude naučit se relaxovat a přimět se odpočívat. Skupiny jsou otevřeny i lidem, kteří o péči teprve uvažují a chtějí si udělat představu, co obnáší. Účast je bezplatná.

PROGRAM

 • Pátek 15. března 2019, 14:30 - 18:30 hod., Jak pečovat o svého blízkého a nezbláznit se z toho
  Pečování je náročné nejen fyzicky, ale především psychicky. Jak se o sebe postarat poradí zkušená psychoterapeutka.
  Vede: Mgr. Věra Dufková

 • Pátek 12. dubna 2019, 15 - 19 hod., Nefarmkologické přístupy v péči o lidi s demencí
  Starat se o nemocného s některým typem demence vyžaduje spoustu schopností, dovedností a leckdy také speciální postupy. Zkušená lektorka s mnohaletou praxí v práci s pacienty s těmito diagnózami pohovoří mimo jiné i o prvcích bazální stimulace, příkladech dobré praxe.
  Vede: Michaela Lengálová, DiS.

 • Pátek 10. května 2019, 14:30 – 18:30 hod., Jak zvládat stres
  Dnešní doba je velmi hektická a dynamická. Na lidi jsou kladeny čím dál tím větší nároky a požadavky v mnoha oblastech života. Role pečujícího je sama o sobě velice náročnou a stresovou událostí. Lektorka pohovoří o tom, co stres je, jak mu efektivně čelit a zvládat jej.
  Vede: Mgr. Anna Šujanová

 • Pátek 7. června 2019, 14:30 – 18:30 hod., Jak dál po smrti blízkého
  Vypořádat se se smrtí svého blízkého není lehká věc. Jak touto situací projít a jak dál po smrti blízkého poradí zkušená psychoterapeutka.
  Vede: Mgr. Věra Dufková

MÍSTO

Skupiny se uskuteční v Praze v kapli Ústřední vojenské nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha (Pavilon B1), U Vojenské nemocnice 1200, Praha 6. (mapa)

REGISTRACE NA AKCI

Pro přihlášení prosím vyplňte registrační formulář. Přihlášky a případné dotazy vyřizujeme také na tel. 603 167 539 (Anna Matějovská) nebo e-mailu anna.matejovska@diakonie.cz.

logo-mpsvlogo NF Veolia