Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Diakonie v době nerovnoprávnosti

3. 7. 2017

Zajímavou inspiraci pro organizace – a nejen církevní – působící v sociální oblasti přináší prohlášení „Diakonie v době nerovnoprávnosti“.

Ve švédské Sigtuně se sešli zástupci 25 církví a ekumenických organizací, včetně Eurodiaconie, z 20 zemí,  aby jako přední poskytovatelé sociálních služeb reagovali na neustále se zvyšující nerovnost a posoudili možnosti církví a diakonických zdrojů při prosazování společnosti, kde je bohatství sdíleno spravedlivě pro dobro všech a kde má každý právo na sociální ochranu.

V Prohlášení se konstatuje, že církve a organizace založené na víře vždy byly a nadále zůstávají předními poskytovateli sociálních služeb a podpory lidem žijícím na hranici sociálně ekonomického vyloučení. Signatáři prohlašují veřejně financovanou sociální ochranu za morální imperativ a za právo pro každého. A to zejména pro ty, kteří byli doposud díky ekonomickým a vývojovým skutečnostem pro společnost neviditelní.  Systém sociálních dávek je základním nástrojem pro přerozdělování majetku a financování společného dobra, které zajišťuje možnost důstojného života každému člověku.

Zdroj: Institut důstojného stárnutí

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha