Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Vyšlo letní dvojčíslo Můžeš

3. 7. 2017

Mimo jiné popisuje, jak se  Adam Gebrian, propagátor a kritik architektury, společně s Radkem Musílkem prošel centrem Prahy a povídali si při tom o nástrahách, které číhají na lidi s postižením, maminky s kočárky nebo na seniory - o bariérách fyzických i myšlenkových …

Co se v letním dvojčísle dále dočtete? 

  • Vozík, sluchový či zrakový handicap. V čem je specifické rodičovství s postižením a jaké jsou zkušenosti jednotlivých rodin?
  • Díky Tomáši Pouchovi a jeho Černým koním, spolku, myšlence a závodnímu týmu v jednom, si mohou dnes jízdu na speciálním handbiku užívat i děti - a to zdarma. Začátky Černých koní, současnost i plány pro budoucnost představuje Tomáš hned v úvodu rubriky Život.
  • Ford Grand C-Max patří mezi vozidla prostorem přátelská lidem s postižením. Redakce měla možnost otestovat tento vůz i s ručním řízením. Jak se s fordem jezdilo a co se do něj vejde?
  • Rozhovor s Janem Nevrklou, který se už více než čtvrt století věnuje plavcům s různorodým postižením. Jak vznikalo v ČR plavání handicapovaných? A tipnete si, kolik plavců již prošlo metodikou sdružení KONTAKT bB?
  • Proč nevystupovat, proč se neukázat, proč to vlastně nezkusit? Bezpočet žáků a absolventů Střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené v Brně na to už dvacet let přesvědčivě odpovídá nejen prostřednictvím svého tanečního souboru A proč ne?

To i mnohé další v letním vydání časopis Můžeš. K dostání za cenově výhodné předplatné, na vybraných pobočkách České pošty nebo v elektronické formě na Alza Media. Více informací na www.muzes.cz.

Štěpán Beneš

 

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha