Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Střet o příspěvek na zaměstnávání postižených

5. 9. 2017

Poslanci schválili zvýšení státního příspěvku zaměstnavatelům na 12 tisíc korun měsíčně z dosavadních 9 500 korun. Střetli se kvůli tomu ministr financí Ivan Pilný z ANO a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD. „Bude to stát půl miliardy navíc, v návrhu státního rozpočtu na nic takového není pamatováno,“ varoval Pilný.

Snižuje to podle něj šanci na vyšší nárůst platů, Marksová to odmítla. „Asi chcete, aby v této zemi s určitými znevýhodněními pracovali, a ne aby jen pobírali dávky a seděli doma,“ řekla poslancům ministryně práce a sociálních věcí a většina z nich se přiklonila na její stranu. Pro novelu zákona o zaměstnanosti bylo 88 ze 156 přítomných, proti bylo ANO a komunisté se většinou zdrželi. (hlasování jednotlivých poslanců zde)

Poslanci přitom původně schválili navýšení příspěvku zaměstnavatelům na mzdy handicapovaných pracovníků na 10 500 korun měsíčně, senátoři se rozhodli být štědřejší, přihodili další navýšení a většina přítomných poslanců se k jejich návrhu přiklonila.

Podle místopředsedkyně Senátu za KDU-ČSL Miluše Horské má navýšení příspěvku, které ještě musí potvrdit prezident Miloš Zeman, jinak zákon spadne kvůli volbám pod stůl, předejít nežádoucímu snížení zaměstnanosti osob se zdravotním postižením.

Nová pravidla mají ale přinést také zpřísnění, a to pro nemocné nezaměstnané, kteří by měli dodržovat stejný režim jako pracovníci na nemocenské. Směli by tak na vycházky v určitou dobu a úřadu práce by také doručovali neschopenku.

Autor: Josef Kopecký

Zdroj: idnes

 

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha