Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Slepci si rozbijí hlavy o sloupky, zlámou nohy o lavičky

12. 9. 2017

Minulý rok vedení Brna slibovalo, že zlepší situaci před hlavním nádražím. Co si budeme povídat, tento prostor patří k nejhnusnějším ve městě.

BrnoNastupiste-krajské listySilný zápach, povalující se, mnohdy opilí bezdomovci a zanedbaný vzhled musí šokovat každého, kdo se do největšího jihomoravského města přijede podívat. Na jedné straně se tady rozmísťují sochy za miliony korun, řeší se zeleň a opravují náměstí. Na straně druhé jedno z nejfrekventovanějších míst dělá Brnu ostudu široko daleko.

K slibovaným změnám už skutečně došlo, jenže výsledek je možná ještě větší průšvih než původní zaplivaný prostor. Dopravní podnik města Brna (DPMB) tady totiž zmodernizoval nástupní ostrůvky. A to mimo jiné tím, že vyměnil dlažbu a v rámci politické korektnosti myslel i na hendikepované, takže dlažba obsahuje i tak zvaný ´vodící pás´. Ten slouží k orientaci nevidomých a slabozrakých osob. V tomto případě jde o pás jiné dlažby, než je ta okolní (pochopitelně se tam pak neumísťují žádné předměty, jak upozorňuje Unie nevidomých). Jenže, chudáci slepci v Brně. Vodící pás na druhém nástupišti je vede přímo do lavičky, do koše nebo sloupku či billboardu. Takže si tam kdokoliv může lehce způsobit zranění, protože se přerazí o některý ze zmiňovaných předmětů.

Za zpackanou dlažbu si dopravní podnik slízl kritiku třeba na sociálních sítích, kde kolují fotky nové dlažby a diskutující tvrdí, že něco podobného mohl udělat jen blbec. „Nástupiště u 1. a 4. koleje jsou OK, ale na středním nástupišti jste pěkně zprasili ty slepecké vodící pásy, které prochází přes sloupky s jízdním řádem a přes odpadkové koše,“ napsal Michal Konečný přímo na facebookové stránky dopravního podniku.

A jak na kritiku reagoval brněnský dopravní podnik? „Při předláždění nástupiště jsme se řídili platnou metodikou, technickým řešením a spolupracovali jsme na nástupištích s městskou částí Brno-střed,“ konstatovala bez uzardění mluvčí DPMB Barbora Lukšová. 

Nad tímto vysvětlením Brňané jen kroutí hlavou. „Řídili se legislativou, předpisy a vyhláškami, ale zapomněli na selský rozum,“ usmívá se třeba Igor Tesařik. „To může vymyslet opravdu jenom kretén,“ napsala do diskuze na sociálních sítích také Martina Vágnerová. ‪ 

Dopravní podnik nejspíše na základě negativních reakcí lidí došel k závěru, že umístění vodícího pásu opravdu není úplně ideální a slíbil, že provedou předláždění. A co z toho plyne pro nás? Že zkrášlování prostoru před hlavním nádražím se zřejmě prodraží a zaplatí to daňoví poplatníci. 

Zdroj: Krajské listy

 

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha