Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

REHAPROTEX – doprovodný program 19.-22.9. 2017

REHAPROTEX – doprovodný program 19.-22.9. 2017
8. 9. 2017

Veletrh rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek Rehaprotex má i bohatý doprovodný program. V zábavné části vystoupí i Naďa Urbánková.

19. 9. 2017 – úterý

9.00 – 16.00
Veřejná doprava a cestování osob se zdravotním postižením

Organizátor: NRZP
Místo konání:
Pavilon A3, sál Morava

9.30 – 15.00
Funkční poruchy nohou a možnosti jejich korekce

Organizátor: Česká obuvnická a kožedělná asociace, Česká podiatrická společnost
Místo konání:
Administrativní budova, sál 102

9.00 – 17.00
Virtuální realita
Organizátor: ARCHPRINT
Místo konání: Pavilon A2, st. č. 005

10.00 – 16.00
Odborné poradenství*

Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, st. č. 027

  • 10.00 - 12.00
    Intimní poradna -  Mgr. Ria Svítilová
  • 12.00 - 14.00
    Poradna pro život s postižením – Mgr. Kateřina Uhlířová, DiS.
  • 14.00 - 16.00
    Bezbariérové úpravy v praxi - Ing. arch. Adam Erben

10.00 – 10.30
Poradenské okénko pro OZP

Přednáší: Mgr. Kateřina Uhlířová, DiS.
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

10.30 – 11.00
Zaměstnávání OZP a uplatnění na trhu práce

Přednáší: Bc. Lucie Chýlková, DiS.
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

11.00 – 11.30
Komplexní a kontinuální podpora v ParaCentru Fenix

Organizátor: ParaCentrum Fenix
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum 

11.30 – 12.00
Bezbariérové úpravy v praxi

Přednáší: Ing. arch. Adam Erben
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

12.00 – 12.30
Úskalí seznámení na internetu     

Přednáší: Mgr. Ria Svítilová
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

12.30. – 13.00
Knižní představení: O divokém prasátku
Přednáší: Aneta Hegyiová
Organizátor: spolek OUKEJ
Místo konání: Pavilon A2, Programové centrum

13.00 – 13.30
Výcvik asistenčního psa

Přednáší: Irena Soukupová
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

13.30- 14.00
Vozík není v životě překážkou (aneb i s handicapem se dá žít aktivní a samostatný život)

Přednáší: Ondřej Srp
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

14.00 – 14.30
Umím a pečuji - podpora pečujících osob (neformálních pečujících)

Přednáší: Hana Svobodová, DiS.
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

14.30 – 15.15
Důsledky nečinnosti po mozkové mrtvici a cvičení s podporou tělesné hmotnosti

Přednáší: Jorgen R. Jorgensen
Organizátor: VECOM zdvihací zařízení s.r.o.
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

15.30. – 17.00
Prevence úrazů páteře a míchy

Organizátor: ParaCentrum Fenix
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

20. 9. 2017 – středa

10.00 – 16.00
Odborné poradenství*

Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, st. č. 027

  • 10.00 - 12.00
    Poradna pro život s postižením -  Mgr. Kateřina Jirsová
  • 12.00 - 14.00
    Umím a pečuji - podpora pečujících osob (neformálních pečujících) - Hana Svobodová, DiS.
  • 14.00 - 16.00
    Bezbariérové úpravy v praxi - Ing. arch. Adam Erben

12.00 – 14.00
Setkání pracovníků VZP

Organizátor:
Místo konání:
Pavilon A3, sál Brno

13.00 – 16.00
Principy zdravého sezení a mobility na vozíku

Přednáší: Zdeňka Faltýnková
Organizátor: Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.
Místo konání:
Pavilon A3, sál Morava

13.00 – 15.00
Zdravotnické prostředky a kontroly SÚKL
Nová evropská nařízení

Organizátor: RE-MEDICAL s.r.o.
Místo konání: Kongresové centrum, sál D

Seniorský program
Organizátor: SunDrive Communications
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

  • 10.00
    Přivítání návštěvníků, prezentace programu
  •  10.00 – 10.30
    Umělecké vystoupení
  •  10.30 – 12.00
    Tanzánií na vozíku i traktorem
    Přednáší: Bc. Ladislava Blažková
    Organizátor: Liga vozíčkářů
  • 12.00 – 12.45
    Důsledky nečinnosti po mozkové mrtvici a cvičení s podporou tělesné hmotnosti
    Přednáší: Jorgen R. Jorgensen
    Organizátor: VECOM zdvihací zařízení s.r.o.
  • 12.50 – 13.00
    Umělecké vystoupení 
  • 13.00 – 13.30
    Zaměstnávání OZP a uplatnění na trhu práce
    Přednáší: Bc. Jan Dvořáček
    Organizátor: Liga vozíčkářů
  • 13.30 – 13.50
    Zdravá výživa
  •  14.00 – 15.10
    Naďa Urbánková
  •  15.10 – 15.20
    Knihovna Jiřího Mahena
  •  15.20 – 15.30
    Oči a jejich zdraví, péče o oči …
  •  15.30 – 16.15
    Důsledky nečinnosti po mozkové mrtvici a cvičení s podporou tělesné hmotnosti
    Přednáší: Jorgen R. Jorgensen
    Organizátor: VECOM zdvihací zařízení s.r.o.
  • 16.15 – 16.35
    Jóga – cesta za zdravím
  •  16.35 – 16.50
    Svaz důchodců / Rada seniorů
  •  16.50 – 17.00
    Rozloučení, pozvánka na program dalšího dne

21. 9. 2017 – čtvrtek

10.00 – 13.00
Kulatý stůl na aktuální problematiku

Organizátor: Veletrhy Brno, a.s.
Místo konání:
Pavilon A3, sál Brno

10.00 – 16.00
Valná hromada

Organizátor: Asociace pro osobní asistenci
Místo konání:
Kongresové centrum, sál D

10.00 – 16.00
Odborné poradenství*

Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, st. č. 027

  • 10.00 – 12. 00
    Zaměstnávání OZP a uplatnění na trhu práce – Bc. Lucie Chýlková, DiS.
  • 12.00 - 14.00
    Poradna pro život s postižením -  Mgr. Kateřina Jirsová
  • 14.00 - 16.00
    Bezbariérové úpravy v praxi - Ing. arch. Adam Erben

13.00 – 15.00
Seminář NRZP k zákonu o pomůckách pro zadravotně postižené
Organizátor: NRZP
Místo konání: Pavilon A3, sál Morava

Seniorský program
Organizátor: SunDrive Communications
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

  • 10.00 – 10.05
    Přivítání návštěvníků, prezentace programu 
  • 10.05 – 10.25
    Komplexní a kontinuální podpora v ParaCentru Fenix
    Organizátor: ParaCentrum Fenix
  • 10.25 – 11.00
    Jídlo jako jed – jídlo jako lék
  •  11.00. – 12.00
    Prevence úrazů páteře a míchy
    Organizátor: ParaCentrum Fenix
  • 12.00 – 12.45
    Důsledky nečinnosti po mozkové mrtvici a cvičení s podporou tělesné hmotnosti
    Přednáší: Jorgen R. Jorgensen
    Organizátor: VECOM zdvihací zařízení s.r.o.
  • 12.50 – 13.20
    Knižní představení: O velké řepě
    Přednáší: Barbora Dohnalová
    Organizátor: spolek OUKEJ
  • 13.15 – 13.30
    Wellness a relaxace
  •  13.45 – 14.00
    Senior Point, spotřebitelská problematika
  •  14.00 – 15.00
    Důsledky nečinnosti po mozkové mrtvici a cvičení s podporou tělesné hmotnosti
    Přednáší: Jorgen R. Jorgensen
    Organizátor: VECOM zdvihací zařízení s.r.o.
  • 15.00 – 16.00
    Hlavní hudební vstup – Zdeněk Junák
  •  16.00 – 16.20
    S Tai-chi ke zdraví a životní rovnováze
  •  16.20 – 16.30
    Senior Pas, mobilní aplikace, novinky projektu …
  •  16.30 – 16.50
    Hands Dance
    Organizátor: spolek Oukej
  • 16.50 – 17.00
    Rozloučení

22. 9. 2017 – pátek

 10.00 – 10.30
Opatrovnictví dle NOZ    

Přednáší: :  JUDr. Marcela Fryštenská
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

10.30 – 14.00
Odborné poradenství*

Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, st. č.

  • 10.30 – 12.00
    Právní poradna - JUDr. Marcela Fryštenská
  • 12.00 – 14.00
    Dluhové poradenství - JUDr. Marcela Fryštenská

10.30 – 11.00
Umím a pečuji - podpora pečujících osob (neformálních pečujících)

Přednáší: Hana Svobodová, DiS.
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

11.30 – 12.00
Zaměstnávání OZP a uplatnění na trhu práce

Přednáší: Bc. Jan Dvořáček
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

13.00 – 13.30
Poradenské okénko pro OZP

Přednáší: Mgr. Kateřina Uhlířová, DiS.
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

13.30 – 14.00
Bezbariérové úpravy v praxi

Přednáší: Ing. arch. Adam Erben
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

 

 

 

 

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha