Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Pestrá – psí asistence hledá nové vychovatele

5. 1. 2018

Každý asistenční pes začíná svůj život u vychovatele, kde stráví přibližně 18 měsíců. Poté přechází pejsek do výcviku ke zkušeným trenérkám, kde stráví dalších přibližně 8 až 10 měsíců.

Pestrá – psí asistence se zaměřuje na výcvik bez kotců, takže vše probíhá v domácím prostředí. Pejska tedy má vychovatel u sebe doma 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce.

Během toho pes poznává svět, učí se socializaci, základním povelům nebo reagovat v klidu na různé okolní dění. To vše pod pravidelným dohledem zkušených trenérek Pestré.

Vychovatel se musí účastnit tréninků, které probíhají 1x měsíčně, většinou v neděli. Na trénincích se řeší například, jak správně učit psa to nebo ono.

Během doby, co má vychovatel štěně u sebe, se také poznává s budoucím majitelem a po předání do výcviku a posléze klientovi má možnost dále sledovat, jak se pejskovi daří.

Pestrá – psí asistence stále hledá nové dobrovolníky, kteří pomůžou vychovat dalšího psího asistenta. Pokud se chcete stát součástí týmu zavolejte na 732 623 223.

Jana Augustinová

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha