Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Na webu jsou videozáznamy všech přednášek na INSPO

28. 6. 2017

Od roku 2013 pořizují technici střediska Teiresiás Masarykovy univerzity videozáznamy všech přednášek, které zazní na konferenci INSPO. Nejinak tomu bylo i na letošní konferenci o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která se uskutečnila 25. března 2017 v Kongresovém centru Praha.

Zájemci o kterékoliv z 24 témat si mohou nyní pustit záznam dané přednášky. Nejenže uvidí a uslyší přednášejícího a uvidí jeho prezentaci, ale záznam obsahuje i tlumočení do českého znakového jazyka a simultánní přepis. 

Letošní konference zaznamenala rekordních 400 účastníků a účinkujících. Přesto se na všechny zájemce nedostalo, pro naplnění kapacity musela být registrace ukončena předčasně. 

Stejně jako v minulém roce proběhla soutěž o nejlepší přednášky v jednotlivých sekcích a o nejlepší expozici. V dopolední části nejvíce hlasů publika získal Filip Maleňák za přednášku o aplikaci Záchranka.

V odpolední sekci  Přístupnost nejen webu získal nejvíce hlasů  Marek Salaba ze SONS ČR s představením nového orientačního systému pro zrakově postižené.

V sekci Využití ICT při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením se nejvíce líbila přednáška náměstka ministryně práce a sociálních věcí Jiřího Vaňáska o novinkách v podpoře zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

V sekci ICT pro osoby se sluchovým postižením zabodovaly Lucie Břinková a Zuzana Hájková s přednáškou Deaf Friendly aneb Jak informovat na webu Neslyšící ve znakovém jazyce.  

Videozáznamy všech přednášek jsou v sekci portálu Helpnet věnované konferenci INSPO. 

Zdroj: Helpnet

 

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha