Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Na rozdávání je po smrti času dost

12. 1. 2018

Znám důchodkyně, které z osmitisícového důchodu šetří po pětistovce pro vnoučata a pak jim nezbývá ani na pořádné jídlo, natož na nějaké záliby.

Většina dětí dostala od svých rodičů opravdu dost. Vychování, školu, péči v nemoci a mnohým bylo pomoženo, když se stavěli na vlastní nohy.

Není tedy potřeba jim ještě ukrajovat z důchodu, který není nijak vysoký. Důchod není na úspory, ale na pokrytí životních nákladů. A pokud vás děti navštěvují jen proto, abyste jim přispěli na jejich potřeby, můžete se jejich návštěv klidně vzdát a věnovat se raději přátelům.

Pan Václav z Horní Dolní měl filozofii, že na rozdávání je po smrti času dost. Držte se tohoto rčení a užívejte a svoji penzi si rezervujte pro sebe. Kupte si dobré jídlo, dopřejte si sklenku vína, zajděte do divadla nebo na výlet, zajeďte si do lázní. Buďte v pohodě, mladí svůj život určitě zvládnou tak, jak ho zvládly všechny generace před nimi. Žijí v lepší době, než jste žili vy a co je chudoba vlastně ani nevědí.

Nemusí mít všechno hned, ani vy jste neměli. Dopřejte jim radost z věcí, na které si vydělali vlastní pílí, mají dost času, aby si našetřili na své sny. Vy už tolik času nemáte, tak si užijte ten, co vám zbývá. A pokud náhodou něco málo zbude, je to jen bonus navíc.

Nevyzouvejte se, dokud nejdete spát – taky hezké pořekadlo. Tak hodně radosti v seniorském věku!

Autor: Marie Skácelová

Zdroj: Třetí věk

 

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha