Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Lidem po mrtvici dávají nové metody šanci

26. 6. 2017

Mezi nejmodernější metody léčby mozkové mrtvice patří mechanická trombektomie a systémová trombolýza. Královéhradecká Fakultní nemocnice (FN) s nimi dosahuje velmi dobrých výsledků.

"Cévní mozková příhoda stále zůstává strašákem. Jen za loňský rok bylo ve Fakultní nemocnici hospitalizováno 750 pacientů s mrtvicí.
Nemocnice při jejich léčbě využívá například mechanickou trombektomii, kdy lékaři pacientovi zavedou do cévního mozkového řečiště miniaturní aparát, s jehož pomocí dokáží vyjmout krevní sraženinu bránící přísunu krve, a tím kyslíku a živin do mozku. Lékaři z Komplexního cerebrovaskulárního centra FN provedli loni 76 takových zásahů.
"Po třech měsících od iktu dosáhlo dobrého výsledného klinického stavu, tedy částečné soběstačnosti, více než 50 procent našich pacientů," uvedl vedoucí lékař cerebrovaskulárního centra, prof. MUDr. Roman Herzig. Tyto výsledky jsou podle jeho slov srovnatelné s výsledky mezinárodních klinických studií.
Dalších 118 pacientů nemocnice léčila systémovou trombolýzou, která je účinná především při zprůchodňování menších tepen.
Tyto moderní léčebné metody je však možno použít jen u malé části pacientů s mozkovou mrtvicí. I přes pokročilou medicínu zůstává 60 procentům lidí po mrtvici hendikep, čtvrtina pacientů je navíc v relativně mladém věku 30 až 60 let. Vedle moderních léčebných metod je tak velmi důležitá i rehabilitace.
Zdroj: denik.cz

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha