Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Sociální bydlení je prioritou nové ministryně

15. 12. 2017

Jednou z priorit nové ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (ANO) je zákon o sociálním bydlení. Na něj by měli podle ní dosáhnout ovšem lidé, kteří o střechu nad hlavou nepřišli vlastní vinou.

Rehabilitace v domácím prostředí

15. 12. 2017

Službu pro klienty se získaným poškozením mozku zavedl pražský ERGO Aktiv. Při terénní rehabilitaci je možnost pravidelně absolvovat ergoterapii nebo fyzioterapii.

Ochránkyně pomohla k důstojnějšímu bydlení

15. 12. 2017

Na ombusdmanku se obrátil  stěžovatel v invalidním důchodu, jehož rodina bydlela v malém bytě 1+1 a sdílela jednu postel. Jeho osmiletý syn trpí autismem a vyžaduje nepřetržitou péči, kterou mu poskytuje matka a nemůže proto pracovat. Stěžovatel si podal žádost o větší městský byt.

Proč je dobré napsat závěť

14. 12. 2017

Hádky v rodině, finanční problémy, zklamání. To všechno může nastat, když člověk zemře a nezanechá závěť. Nový občanský zákoník vnesl do této problematiky nová ustanovení a podle právníků také poněkud zmatek. Lidí překvapených problémy, které mají po smrti někoho blízkého, přibývá.

O neviditelných obyvatelích

12. 12. 2017

Časopis A 2 věnuje dlouhodobě pozornost stárnutí. Upozorňuje například na to, že leckterá rozhodnutí jsou dnes v západním světě už konzultována i s běžnými obyvateli. Přesto existují skupiny lidí, s nimiž se spíše nepočítá, například nemocní senioři nebo pečující osoby. Proč tomu tak je a co s tím lze dělat časopis rozebíral se sociologem Thibauldem Moulaertem, který se zabývá problematikou vztahu věku obyvatel a uspořádání měst. Z rozhovoru s ním přetiskujeme podstatnou část:

Rohlík doručuje seniorům zdarma. Zatím v Praze a Brně

11. 12. 2017

Internetový obchod Rohlik.cz, který se zabývá rozvozem a internetovým prodejem potravin, nabízí zajímavé výhody pro seniory starší 65 let a pro držitele průkazu osoby se zdravotním postižením. Patří k nim mimo jiné doprava zdarma a vynesení objednaného zboží až ke dveřím, a to i v domech bez výtahu.

Češi by chtěli komunikovat se stomatologem elektronicky

11. 12. 2017

Osm z 10 Čechů by uvítalo možnost elektronicky konzultovat se stomatologem své zdravotní problémy, avšak pouze 9 % české populace ji má. Tyto závěry přinesl průzkum, který realizoval STEM/MARK pro společnost CompuGroup Medical (CGM). Se svým stomatologem by lidé chtěli komunikovat především prostřednictvím emailu.

Téma: Kardiovaskulární onemocnění

7. 12. 2017

Je 8 hodin a 9 minut a ver studiu už sedí host lékařské poradny, to je profesor doktor Jan Filipovský, přednosta II. interní kliniky Fakultní nemocnice Plzeň.

Jak poznat srdeční selhání?

6. 12. 2017

Lidé si ho většinou pletou s infarktem a o jeho příznacích mají zoufale malé povědomí. Srdeční selhání přitom lékaři v Česku každoročně zjistí u 40 tisíc lidí. Polovina z nich zemře do pěti let od stanovení diagnózy. Horší prognózu má už jenom karcinom plic.

Průvodce dětskou paliativní péčí

4. 12. 2017

Cesta domů vydala, a to nejen pro lékaře a sestry, velmi cennou a přitom milou odbornou knihu. Doporučujeme ji pozornosti všech, kdo pracují s dětmi s život limitujícím onemocněním.

 

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha