Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Navštivte informační server Gerontologie.cz

6. 11. 2017

Informační servis o službách pro seniory je zaměřen zejména na Alzheimerovu chorobu.

Profesor Royt o stárnutí a stáří v Diakonii

1. 11. 2017

Jménem Institutu důstojného stárnutí Diakonie ČCE bych Vás ráda pozvala na další z řady přednášek a diskusních setkání v rámci cyklu setkání s osobností.

Rozhovor před diakonickým Bienále

1. 11. 2017

Koncem listopadu (23.-26.) se Blahoslavův dům v Brně v průběhu čtyř dnů postupně zaplní uměleckými díly, vůní kávy, bukety vín a hudbou od jazzu po cimbál. Brněnské středisko Diakonie zde bude pořádat své šesté Bienále pro diakonii, včetně dobročinné aukce uměleckých děl. Jednou z osobností, která svým uměním podporuje diakonii již dlouhá léta, je paní Dorota Zlatohlávková (1952). Požádali jsme ji, aby nám o sobě a o svém malířství něco prozradila.

Konference Jak zlepšit podporu seniorů v obcích

19. 10. 2017

Srdečně Vás zveme na konferenci na téma „Jak a proč zlepšit podporu seniorů v obcích aneb Co až zestárneme?“, kterou pořádáme ve středu 22. listopadu 2017 od 9 hod. v prostorách Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (Václavské náměstí 833/31, 110 00 Praha 1 – průchod pasáží do dvora.

Podpůrné skupiny v Brně jsou plně obsazeny

19. 10. 2017

Podpůrné skupiny v Brně 24. a 26. října jsou již beznadějně obsazeny. Protože vedeme i pořadník náhradníků, není opravdu možnost přijímat další přihlášky.

Pozvánka na přednášku Spirituální aspekty péče o seniory

13. 9. 2017

Institut důstojného stárnutí Diakonie ČCE Vás zve na další z řady přednášek a diskusních setkání v rámci cyklu setkání s osobností, tentokrát na téma „Spirituální aspekty péče o seniory“.

Pozvánka na přednášku Ženy, stáří a drogy

16. 8. 2017

Institut důstojného stárnutí Diakonie ČCE Vás zve na přednášku a diskusní setkání v rámci cyklu setkání s osobností s doktorkou Olgou Pecinovskou: Ženy, stáří a drogy?

Tipy pro horké počasí

11. 8. 2017

V horkém počasí trpíme všichni. U starších osob, osob se zdravotním postižením a osob s chronickými zdravotními stavy, jako je například cévní onemocnění nebo diabetes, nemusí nutně teplota dosáhnout až 38 stupňů, k tomu, aby byli vystaveni tepelnému stresu nebo dokonce smrtícímu tepelnému úžehu.

Máte zkušenost se suprapubickým katetrem?

12. 7. 2017

Žiju se svalovou dystrofií pletencového typu. Je to neurodegenerativní onemocnění podobného ranku, jako má Stephen Hawking. Tedy onemocnění, kde se zhoršují pohybové funkce.

Vyhlášena Pečovatelka roku 2017

22. 6. 2017

Diakonie ČCE a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR znovu vyhlašují Národní cenu sociálních služeb – Pečovatel/ka roku 2017. Jedná se o ocenění s dlouholetou tradicí. Cílem je podpořit pracovnice a pracovníky, jejichž každodenním úkolem je pečovat o druhé a pomáhat potřebným. Patronkou Národní ceny je opět populární herečka Hana Maciuchová. 

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha