Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Pozvánka na přednášku Spirituální aspekty péče o seniory

13. 9. 2017

Institut důstojného stárnutí Diakonie ČCE Vás zve na další z řady přednášek a diskusních setkání v rámci cyklu setkání s osobností, tentokrát na téma „Spirituální aspekty péče o seniory“.

Pozvánka na přednášku Ženy, stáří a drogy

16. 8. 2017

Institut důstojného stárnutí Diakonie ČCE Vás zve na přednášku a diskusní setkání v rámci cyklu setkání s osobností s doktorkou Olgou Pecinovskou: Ženy, stáří a drogy?

Tipy pro horké počasí

11. 8. 2017

V horkém počasí trpíme všichni. U starších osob, osob se zdravotním postižením a osob s chronickými zdravotními stavy, jako je například cévní onemocnění nebo diabetes, nemusí nutně teplota dosáhnout až 38 stupňů, k tomu, aby byli vystaveni tepelnému stresu nebo dokonce smrtícímu tepelnému úžehu.

Máte zkušenost se suprapubickým katetrem?

12. 7. 2017

Žiju se svalovou dystrofií pletencového typu. Je to neurodegenerativní onemocnění podobného ranku, jako má Stephen Hawking. Tedy onemocnění, kde se zhoršují pohybové funkce.

Vyhlášena Pečovatelka roku 2017

22. 6. 2017

Diakonie ČCE a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR znovu vyhlašují Národní cenu sociálních služeb – Pečovatel/ka roku 2017. Jedná se o ocenění s dlouholetou tradicí. Cílem je podpořit pracovnice a pracovníky, jejichž každodenním úkolem je pečovat o druhé a pomáhat potřebným. Patronkou Národní ceny je opět populární herečka Hana Maciuchová. 

Jan Sokol v Diakonii o stáří

1. 6. 2017

Jménem Institutu důstojného stárnutí Diakonie ČCE bych Vás ráda pozvala na další z řady přednášek a diskusních setkání v rámci cyklu setkání s osobností.

Pokojné Velikonoce

13. 4. 2017

Přejeme všem účastníkům projektu Pečuj doma a s námi a také všem našim sympatizantům, čtenářům a návštěvníkům našeho webu pokojné Velikonoce!

Pracovníci projektu

Úloha barev v prostorách obývaných seniory

7. 4. 2017

Barevné ztvárnění prostor obývaných seniory je sice obecně pokládáno za důležité pro kvalitu života, zároveň k tomuto tématu prozatím neexistuje příliš mnoho exaktních studií, které by umožňovaly stanovit jasné cíle v této oblasti. Především je nutné vycházet ze skutečnosti, že ve stáří dochází ke změně vnímání barev.

Zážitkové odpoledne v Brně: poslední volná místa

5. 4. 2017

Ještě pár míst je volných na akci Zážitkové odpoledne Pečuj doma, které se uskuteční v pátek 7.4. v Brně na Lesné.

 

Novela už nemá moc šancí

27. 3. 2017

Vláda ČR opět projednávala velkou novelu zákona o sociálních službách. Jednání o návrhu zákona znovu přerušila a bude se zákonem pravděpodobně zabývat na svém dalším jednání.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha