Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Zprávy

Ve této části webu najdete články, které mají zpravodajský charakter, rozčleněné pro přehlednost do čtyř základních oblastí.

Zobrazit články z rubriky:  O projektuZ DiakonieZ tuzemskaZe zahraničí

Preventivní prohlídka vám může zachránit život

22. 11. 2017

K doktorovi nikdo nechodí rád, zvlášť když jde o choulostivé partie. Jenže prohlídka, na kterou se vám nechce, může znamenat záchranu života.

Hledáme své kořeny

16. 11. 2017

Zveme Vás na konferenci „Hledáme své kořeny“, kterou pořádáme 16. 11. 2017 v hotelu Continental v Brně.

Hodonín:  Za dvacku k doktorovi, na úřady i na hřbitov  

16. 11. 2017

Novou službu nabídla od září penzistům hodonínská radnice. Zřídíila pro ně senior taxi, které je odveze, a to za pouhou dvacetikorunu. Radnice věří, že lidem v pozdním věku usnadní vyřízení neodkladných záležitostí.

Manuál pro zavedení péče Namasté

15. 11. 2017

Česká alzheimerovská společnost vydala další knihu, tentokrát překlad zahraniční publikace. Manuál pro zavedení péče Namasté, jehož podtitulem je Udržování kvality života osob s pokročilou demencí, napsaly Min Stackpooleová, Amanda Thompsellová a Jo Hockleyová. Autorky knihy manuál připravily na základě svých konkrétních zkušeností z Hospice Sv. Kryštofa v Londýně, které získaly při zavádění programu Namasté.

Přetížení senioři? Ano, přibývá jich

15. 11. 2017

Máme tady poměrně nový termín: přetížení senioři. No, copak dříve penzisté používali výrazy: nemám čas, nestíhám, musím se podívat do diáře? Tento trend přináší mnoho pozitivního, ale i negativního. Ve vyšším věku se člověk zpravidla dříve unaví, potřebuje více odpočívat. Jenže jako by na to současní senioři nemysleli nebo se tuto skutečnost ze všech sil snaží překonat

Ombudsman bude moci lépe chránit zdravotně postižené

14. 11. 2017

Od ledna 2018 bude mít veřejný ochránce oprávnění, která mu umožní lépe hájit práva osob se zdravotním postižením. Stane se totiž monitorovacím orgánem podle úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením.

Dobrovolnictví není nuda

14. 11. 2017

V Oblastní charitě Žďár nad Sázavou funguje od roku 2004 dobrovolnické centrum Kambala, které zprostředkovává dobrovolnickou činnost v charitních službách i ve spolupracujících organizacích v rámci okresu Žďár nad Sázavou.

Čekárny psychiatrů praskají ve švech

10. 11. 2017

Čekárny psychiatrů praskají ve švech a pacientů dál přibývá. Nových specialistů se přitom i kvůli podfinancování oboru nedostává. Pomoci by mohla centra duševního zdraví (CDZ), zřizovaná v rámci psychiatrické reformy, kde by působil tým složený z několika odborností. Psychiatrům by se tak ulehčilo, říká v rozhovoru předseda Psychiatrické společnosti Martin Anders.

Holubica a Nohavica

10. 11. 2017

Tradiční adventní koncert pořádá umělecký soubor Bílá holubice letos poprvé nejen v Ostravě, ale i v Praze. 

 

Bezbariérové taxi v Brně

9. 11. 2017

Firma HelpnuTi přepravuje vozíčkáře na jejich vlastním invalidním vozíku bez přesedání, zajišťuje i dopravu asistenčních/vodících psů, kompenzačních pomůcek a poskytuje i odvoz nepojízdných vozíků a inval. skútrů v případě poruchy.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha