Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Zprávy

Ve této části webu najdete články, které mají zpravodajský charakter, rozčleněné pro přehlednost do čtyř základních oblastí.

Zobrazit články z rubriky:  O projektuZ DiakonieZ tuzemskaZe zahraničí

Pozor na e-shopy. Zvláště senioři

22. 9. 2017

Stále se zvyšuje počet případů porušení zákonných povinností od provozovatelů e-shopů. ČOI se při kontrolách nejčastěji setkávala s porušováním zákona o ochraně spotřebitele. Konkrétně se jednalo o klamavé obchodní praktiky, které prodejci při této formě obchodování dlouhodobě používají.

Kardioden v Brně

21. 9. 2017

Konzultovat zdravotní stav či pohybové aktivity pacientů s kardiovaskulárním onemocněním. nabízí v Brně KARDIODEN 24. 9. 2017

Fotografická soutěž Život bez bariér

21. 9. 2017

Vládní výbor pro zdravotně postižené občany vyhlašuje fotografickou soutěž Život bez bariér. Do soutěže mohou být přihlášeny takové fotografie, které nejlépe zobrazují rovnocenné zapojení lidí se zdravotním postižením do společenských aktivit. 

O roztroušené skleróze (ne)jen pro rodinu

20. 9. 2017

Konference pro rodinné příslušníky, přátele a partnery lidí s diagnózou roztroušená skleróza se uskuteční 4. listopadu od 10 hodin v Praze. 

Z čísel statistiky linky Senior telefon

20. 9. 2017

Z čísel statistik linky Senior telefon, kterou provozuje Život 90, vyplývá, že senioři nejvíc řeší různé formy samoty – ta se společně s problémy v rodinných nebo jiných mezilidských vztazích objevuje v 60 % všech hovorů. Osamělost a pocit nepotřebnosti vede seniory k bilancování se životem a myšlenkám na sebevraždu.

Penze vzrostou o něco menší částku, než vláda avizovala

19. 9. 2017

Důchody od ledna 2018 vzrostou v průměru o 475 korun, řekla po jednání vlády ministryně práce ministryně práce Michaela Marksová z ČSSD. Zdůraznila, že půjde o nejvyšší nárůst od 2008. V rozpočtu podle ní takové navýšení počítá s částkou 16,6 miliardy korun. Původně vláda avizovala růst penzí o pětistovku.

Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci  

19. 9. 2017

Máte ve své blízkosti člověka, který je ochoten věnovat zdarma svůj volný čas pomoci ostatním? Navštívit nemocné, pomoci jim s nákupem, opravit polámanou houpačku v místní školce, uklidit černou skládku na kraji lesa nebo třeba uspořádat benefiční kulturní program ve prospěch potřebných? Bez dobrovolníků by spoustu užitečných a smysluplných aktivit nebylo možné uskutečnit, nejen za to jim patří velký dík.

Zítra začíná Rehaprotex

Zítra začíná Rehaprotex
18. 9. 2017

Zítra začíná na brněnském výstavišti veletrh Rehaprotex. Prostor pro prezentaci dostanou i poskytovatelé soc.služeb, neziskový sektor nebo charitativní spolky.

Co změnit v bytě, aby se v něm dobře cítil padesátník i senior

18. 9. 2017

Slovo senior nezní příliš populárně, ale starším pětašedesáti let se stane většina z nás. I bydlení ve stáří má svá specifika, která se postupem času ještě umocňují. Co si ohlídat?

Rehaprotex: Vstup a parkování pro držitele ZTP zdarma

15. 9. 2017

Držitelé průkazu ZTP a doprovod držitelů průkazu ZTP/P mohou navštívit veletrh REHAPROTEX a jeho doprovodný program zcela zdarma.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha