Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Zprávy

Ve této části webu najdete články, které mají zpravodajský charakter, rozčleněné pro přehlednost do čtyř základních oblastí.

Zobrazit články z rubriky:  O projektuZ DiakonieZ tuzemskaZe zahraničí

O současné mládeži jde ostrá kritika

27. 7. 2017

Už v antických knihách se dočteme, jak je mladá generace nevychovaná, ničeho si neváží a hledí si jen sama sebe. I v dnešní době se ozývá kritika nad způsobem života mladých lidí. Čí je to vina?

Většina stran chce nadstandardy, některé znovu poplatky

26. 7. 2017

Většina politických stran podporuje znovuzavedení zdravotnických nadstandardů. Středové a pravicové zvažují také doplatky za stravu a ubytování v nemocnicích. Vyplývá to z odpovědí zástupců parlamentních stran před parlamentními volbami.

Výhody společenských zvířat pro starší osoby

26. 7. 2017

Některým lidem se může zdát samozřejmé, že hraní si s domácím zvířetem vás činí šťastnějšími, ale vliv domácích zvířat na lidi může být ještě mnohem větší. Pořádaná setkání se zvířaty se pro starší lidi stávají stále oblíbenějšími a pohled na aktuální údaje o účinku společenských zvířat na ně ukazuje výborné výsledky.

V Brně se snaží čelit lidské bezohlednosti, ale…

25. 7. 2017

Veliké problémy mají chodci s bezohlednými řidiči, kteří parkují dnes už často přes celý chodník a nenechávají žádný prostor na projití chodcům. Někde tak parkují po obou stranách silnice, takže pokud chcete doprovodit třeba staršího člověka a potřebujete jej držet pod paží, musíte na silnici, což je samozřejmě nebezpečné. Podobné problémy mají také matky s kočárky, o vozíčkářích nemluvě…

Co zaplatíte za sociální služby

25. 7. 2017

Sociální služby jsou upraveny zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění. Poskytují se buď zdarma nebo za částečnou nebo plnou úhradu nákladů. Maximální výše úhrad je stanovena vyhláškou č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách.

Na sociální oblast o 37,7 mld. víc. Které dávky se zvýší?

24. 7. 2017

Ministr financí Ivan Pilný seznámil vládu o aktuálním stavu přípravy státního rozpočtu České republiky na rok 2018 a střednědobého výhledu na léta 2019 a 2020.

Na epilepsii nezabírají léky

21. 7. 2017

Epilepsie patří mezi nejčastější neurologická onemocnění a jsou pro ni charakteristické opakované záchvaty. Ty způsobují vrozené či získané změny mozkové tkáně a náhle vzniklá abnormální elektrická aktivita v mozkové kůře.

 

 

MPSV podpoří duševně nemocné a domácí hospice

21. 7. 2017

Ministerstvo práce a sociálních věcí uvolnilo z Operačního programu zaměstnanost (OPZ) sto milionů korun na podporu péče o duševně nemocné osoby a na rozvoj domácí paliativní péče. Výzva č. 134 "Podpora sociálního začleňování v Praze" umožňuje žadatelům získat dotaci od jednoho do patnácti milionů korun. Více informací o výzvě je uvedeno na webových stránkách Evropského sociálního fondu www.esfcr.cz.

Když do života vstoupí demence

20. 7. 2017

Asociace poskytovatelů sociálních služeb v ČR vydala novou publikaci, jež je na trhu ojedinělá svým komplexním přístupem k problematice péče o osoby s demencí nejen v domácím prostředí. Kniha Marcely Hauke a kolektivu (Iva Holmerová, Radka Pešlová, Mária Wirthová, Kateřina Pištorová, Renata Kainráthová) Když do života vstoupí demence aneb Praktický průvodce péčí o osoby s demencí nejen v domácím prostředí reaguje na potřeby pracovníků a pečujících osob, kteří se profesně nebo osobně setkávají s člověkem s demencí ve stále větší míře.

Ochrana před alergií, ale i dekubity

20. 7. 2017

Na operačních sálech jihlavské nemocnice umí zabránit alergickým reakcím na desinfekci a následným proleženinám. Vymysleli tam metodu, která kůži ochrání. Dokonce i před dekubity A nápad zdravotních sester už zaujal i další české nemocnice.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

  Hartmann

 

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha