Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Zobrazit články z rubriky:  V tištěném Pečuj domaNávodyNaučné textyZákony a vyhláškyPředpisyDokumentyFormuláře a vzoryChystá sePoradna ošetřovatelskáPoradna sociálně-právníPoradna psychologická a duchovníAnotace knihSeznam literaturyO projektuZ DiakonieZ tuzemskaZe zahraničíNapsali jste námNapsali a odvysílali o nás

Penze vzrostou o něco menší částku, než vláda avizovala

19. 9. 2017

Důchody od ledna 2018 vzrostou v průměru o 475 korun, řekla po jednání vlády ministryně práce ministryně práce Michaela Marksová z ČSSD. Zdůraznila, že půjde o nejvyšší nárůst od 2008. V rozpočtu podle ní takové navýšení počítá s částkou 16,6 miliardy korun. Původně vláda avizovala růst penzí o pětistovku.

Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci  

19. 9. 2017

Máte ve své blízkosti člověka, který je ochoten věnovat zdarma svůj volný čas pomoci ostatním? Navštívit nemocné, pomoci jim s nákupem, opravit polámanou houpačku v místní školce, uklidit černou skládku na kraji lesa nebo třeba uspořádat benefiční kulturní program ve prospěch potřebných? Bez dobrovolníků by spoustu užitečných a smysluplných aktivit nebylo možné uskutečnit, nejen za to jim patří velký dík.

Zítra začíná Rehaprotex

Zítra začíná Rehaprotex
18. 9. 2017

Zítra začíná na brněnském výstavišti veletrh Rehaprotex. Prostor pro prezentaci dostanou i poskytovatelé soc.služeb, neziskový sektor nebo charitativní spolky.

Co změnit v bytě, aby se v něm dobře cítil padesátník i senior

18. 9. 2017

Slovo senior nezní příliš populárně, ale starším pětašedesáti let se stane většina z nás. I bydlení ve stáří má svá specifika, která se postupem času ještě umocňují. Co si ohlídat?

Znáte Feuersteinovu metodu?

Znáte Feuersteinovu metodu?
15. 9. 2017

Autoři: Feuerstein, Reuven; Falik, L. J.; Feuerstein, R. S.; Bohács, K.
Název: Myslet nahlas – mluvit nahlas
Vydal : Portál 2017

Feuersteinova metoda zlepšuje poznávací dovednosti člověka a jeho schopnost organizace informací. Podle autora není inteligence neměnnou strukturou, ale je možné s ní pracovat a rozvíjet ji.

Rehaprotex: Vstup a parkování pro držitele ZTP zdarma

15. 9. 2017

Držitelé průkazu ZTP a doprovod držitelů průkazu ZTP/P mohou navštívit veletrh REHAPROTEX a jeho doprovodný program zcela zdarma.

Cestování po železnici pro všechny

14. 9. 2017

Na konferenci, která proběhne 19. září 2017 na výstavě Rehaprotex na Výstavišti Brno, zve Národní rada osob se zdravotním postižením ČR a Brněnské veletrhy a výstaviště. 

Bezplatné kurzy počítačových dovedností

14. 9. 2017

Svaz tělesně postižených v České republice z. s. pořádá od září kurzy práce na počítači zaměřené na ovládání počítače a nejčastěji užívané počítačové programy. Kurzy jsou určené pro osoby se zdravotním postižením v seniorském věku s trvalým bydlištěm v Praze a jsou zcela zdarma. 

Pozvánka na přednášku Spirituální aspekty péče o seniory

13. 9. 2017

Institut důstojného stárnutí Diakonie ČCE Vás zve na další z řady přednášek a diskusních setkání v rámci cyklu setkání s osobností, tentokrát na téma „Spirituální aspekty péče o seniory“.

Veletrh Rehaprotex se blíží

Veletrh Rehaprotex se blíží
13. 9. 2017

Na veletrhu REHAPROTEX, který se koná od 19. do 22. září na brněnském výstavišti, vystavovatelé představí široký sortiment pomůcek.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha