Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Zobrazit články z rubriky:  V tištěném Pečuj domaNávodyNaučné textyZákony a vyhláškyPředpisyDokumentyFormuláře a vzoryChystá sePoradna ošetřovatelskáPoradna sociálně-právníPoradna psychologická a duchovníAnotace knihSeznam literaturyO projektuZ DiakonieZ tuzemskaZe zahraničíNapsali jste námNapsali a odvysílali o nás

Na Rehaprotexu nebude chybět ani Fórum pro zdraví

Na Rehaprotexu nebude chybět ani Fórum pro zdraví
27. 7. 2017

Součástí zářijového veletrhu Rehaprotex v Brně bude také vyhledávané Fórum pro zdraví, které je zaměřeno na rozsáhlou propagaci zdravého životního stylu. Tento program o zdravém životním stylu připravuje Státní zdravotní ústav a návštěvníci se zde dozvědí vše potřebné o správné výživě a pohybové aktivitě, prevenci závislostí na alkoholu, tabáku, drogách, prevenci úrazů a sexuálně rizikovém chování.

Maminka nechce znát pravdu

27. 7. 2017

Dobrý den, mamince našli rakovinu ve stádiu, které se nedá léčit. Pan doktor se jí ptal, jestli chce vědět, jak to vypadá a ona odpověděla, že ne - pak jsme se s ní o tom snažili bavit i my, ale i nás (dceru a syna) odmítla. Chci se zeptat, zda jí máme pravdu nutit, abychom stihli se rozloučit a užít si zbývající čas co nejlépe, nebo ji nechat v nevědomosti, když si to přeje?

O současné mládeži jde ostrá kritika

27. 7. 2017

Už v antických knihách se dočteme, jak je mladá generace nevychovaná, ničeho si neváží a hledí si jen sama sebe. I v dnešní době se ozývá kritika nad způsobem života mladých lidí. Čí je to vina?

Většina stran chce nadstandardy, některé znovu poplatky

26. 7. 2017

Většina politických stran podporuje znovuzavedení zdravotnických nadstandardů. Středové a pravicové zvažují také doplatky za stravu a ubytování v nemocnicích. Vyplývá to z odpovědí zástupců parlamentních stran před parlamentními volbami.

Výhody společenských zvířat pro starší osoby

26. 7. 2017

Některým lidem se může zdát samozřejmé, že hraní si s domácím zvířetem vás činí šťastnějšími, ale vliv domácích zvířat na lidi může být ještě mnohem větší. Pořádaná setkání se zvířaty se pro starší lidi stávají stále oblíbenějšími a pohled na aktuální údaje o účinku společenských zvířat na ně ukazuje výborné výsledky.

V Brně se snaží čelit lidské bezohlednosti, ale…

25. 7. 2017

Veliké problémy mají chodci s bezohlednými řidiči, kteří parkují dnes už často přes celý chodník a nenechávají žádný prostor na projití chodcům. Někde tak parkují po obou stranách silnice, takže pokud chcete doprovodit třeba staršího člověka a potřebujete jej držet pod paží, musíte na silnici, což je samozřejmě nebezpečné. Podobné problémy mají také matky s kočárky, o vozíčkářích nemluvě…

Co zaplatíte za sociální služby

25. 7. 2017

Sociální služby jsou upraveny zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění. Poskytují se buď zdarma nebo za částečnou nebo plnou úhradu nákladů. Maximální výše úhrad je stanovena vyhláškou č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách.

Dlouhodobě nemocní dostanou vyšší nemocenskou

24. 7. 2017

Na zvýšení dlouhodobé nemocenské a dobrovolné elektronické neschopenky kývl Senát. Zatímco nyní dostávají zaměstnanci od patnáctého dne nemoci 60 procent vyměřovacího základu, nově by od 31. dne nemoci měla dávka vzrůst o šest procentních bodů na 66 procent a od 61. dne na 72 procent.

Na sociální oblast o 37,7 mld. víc. Které dávky se zvýší?

24. 7. 2017

Ministr financí Ivan Pilný seznámil vládu o aktuálním stavu přípravy státního rozpočtu České republiky na rok 2018 a střednědobého výhledu na léta 2019 a 2020.

Na epilepsii nezabírají léky

21. 7. 2017

Epilepsie patří mezi nejčastější neurologická onemocnění a jsou pro ni charakteristické opakované záchvaty. Ty způsobují vrozené či získané změny mozkové tkáně a náhle vzniklá abnormální elektrická aktivita v mozkové kůře.

 

 

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

  Hartmann

 

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha