Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Zobrazit články z rubriky:  V tištěném Pečuj domaNávodyNaučné textyZákony a vyhláškyPředpisyDokumentyFormuláře a vzoryChystá sePoradna ošetřovatelskáPoradna sociálně-právníPoradna psychologická a duchovníAnotace knihSeznam literaturyO projektuZ DiakonieZ tuzemskaZe zahraničíNapsali jste námNapsali a odvysílali o nás

Jak se připravit na to, co nás čeká

Jak se připravit na to, co nás čeká
18. 1. 2018

Autoři: Valenta, Milan; Humpolíček, Pavel a kol.
Název: Hra v terapii
Vydal: Portál 2017

Hra je již zavedeným terapeutickým prostředkem, který pomáhá odžít a zpracovat situace, které člověk prožil, případně mu pomáhá připravit se na věci, které ho čekají.

Péče doma už není možná. Jak vybrat a zařídit pobytovou službu

18. 1. 2018

Pro svou maminku hledám nějakou pobytovou službu. Její zdravotní stav se stále horší a já i manžel ještě chodíme do práce a pomáháme i s vnoučaty, takže péče v domácím prostředí není možná. S maminkou jsme na toto téma hovořili a ona sama říká, že by do domova pro seniory chtěla, že by se tam cítila bezpečněji než sama doma. Nevím ale, jak prakticky se pobytová služba vyřizuje a na co si mám dát pozor.

Zastoupení plnou mocí

17. 1. 2018

V zájmu klienta chce manželka požádat soud o zastoupení plnou mocí. Poradíte prosím, jak napsat žádost na soud, popřípadě, kde najít vzor takové žádosti?

Pro rodiče dětí s duševními poruchami a poruchami chování

17. 1. 2018

Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo na svých stránkách informativní leták "Informace o pravidlech řízení a posuzování zdravotního stavu osob se zdravotním postižením (dále jen „OZP“) pro účely sociálního zabezpečení". Ve 12 kapitolkách popisuje dosti podrobně vše, co by rodiče měli vědět o tom, jak se postupuje při posuzování zdravotního stavu osob se zdravotním postižením.

Velice srozumitelný a přehledný rádce

Velice srozumitelný a přehledný rádce
16. 1. 2018

Autorky: König, Jutta; Zemlin, Claudia
Název: 100 chyb při péči o lidi s demencí
Vydal : Portál 2017

Je důležité, aby se pečující o osoby s demencí starali tak, že se jejich klienti budou cítit dobře. To se však podaří pouze tehdy, budou-li pracovníci stále znovu zkoumat a zlepšovat svůj postoj, ošetřovatelské kompetence i odborné know-how.

S čím ochránce může pomoci

16. 1. 2018

Jsou věci, které spadají do působnosti ombudsmana a které nespadají.

V Brně bezbariérové taxi i pro dálkové trasy

15. 1. 2018

V Brně už půl roku jezdí první bezbariérové taxi pro vozíčkáře i bez přesedání, pro berličkáře a seniory. Speciálně upraveným vozidlem přepraví elektrický vozík, kočárek, skůtr. Ceny jsou oproti běžnému taxi o 40% nižší a jezdí i mimo Brno a dálkové trasy.

Jak se domáhat omezení svéprávnosti – doporučení postupu

15. 1. 2018

Prosím o doporučení postupu pro omezení svéprávnosti a určení opatrovníka pro psychicky postiženou osobu. Specifikum tohoto postupu je takové, že o omezení svéprávnosti potřebuje požádat skupina osob poškozovaných jednáním psychicky postižené osoby.

Mosty v březnu popatnácté

15. 1. 2018

Dne 22. března 2018 se v Top Hotelu Praha uskuteční již 15. ročník předávání cen NRZP ČR Mosty. 

Výživa přes PEG s problémy

12. 1. 2018

Pečuji o maminku, která trpí roztroušenou sklerózou a prodělal už i několik menších mrtviček. Maminka dostává výživu přes PEG. Naučila jsem se vše obsluhovat, abych mohla mít maminku doma a sama ji krmit a pečovat o ni. Poslední dobou se mi ale stává, že maminka po jídle začíná zvracet a já mám strach, aby se maminka nezadusila zvratky. Nevím, jestli něco dělám špatně nebo jen zase pokročila maminčina nemoc.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha