Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Noviny Pečuj doma 2017

8. 9. 2017

Vyšlo další číslo novin Pečuj doma. Vydaná čísla jsou k dispozici v příloze.

Zasílání novin zdarma v pdf formátu si můžete objednat e-mailem na adrese info@pecujdoma.cz.

 

Zdravotní péče v domovech seniorů a nedodržování lidských práv

7. 9. 2017

Poslední dobou se množí zprávy, že v domovech pro seniory se nemohou dostat klienti k lékaři. Intervaly návštěv lékaře v domovech se prodlužují a klienti čekají se zdravotními problémy často až do jeho návštěvy. V leckterých zařízeních provádí personál navíc jakýsi předvýběr, a pokud pracovnici domova nenaznají zdravotní problém klientů za závažný, ani je k lékaři nenahlásí. Že se leccos při tom zanedbá, nebo že lékař přijde někdy už pozdě, je zjevné. Kde jsou příčiny? Co s tím? A jak pomoci tuto situaci řešit? S otázkami jsme se obrátili na naši spolupracovnici Mgr. Radku Pešlovou.

Pečující jsou velmi silní lidé

6. 9. 2017

Mgr. RADKA PEŠLOVÁ má za sebou devět let právního poradenství zejména v sociálních službách. Devět let dotazů a devět let odpovědí, kterými pomohla a pomáhá v situacích, jež se zdály zapeklité a neřešitelné. Nedivme se, kdo se má vyznat ve stále přibývajících a měnících se zákonech, nařízeních a vyhláškách…? Inu, Radka Pešlová.

 

Jsme lepší, než si myslíme

5. 9. 2017

Bývalí spolužáci, jako každoročně, svolávají setkání maturantů po 60 ti letech. Jiní po 50 či 40 letech a další a další staří či stárnoucí lidé, kdysi „spolužáci“ přicházejí většinou v odpoledních hodinách, do různých restaurací.

O peníze jde až v první řadě?

4. 9. 2017

Komunitní plánování sociálních služeb (KPSS) – pojem, s nímž se setkávají všichni, kdož zakládají organizace a spolky, které chtějí pečovat o postižené všeho druhu, sociálně znevýhodněné, zahrnuje domácí péči, ty kdož vstupují do života s hendikepem, i péči o spoluobčany na sklonku životní dráhy. Do praxe jej uvedlo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Ono totiž těmto organizacím přiděluje finanční prostředky, a proto potřebuje vědět kdo je ten potřebný, kde žije a jak žije a jaké služby postrádá.

Těšte se na nové číslo Pečuj doma

1. 9. 2017

Řadu poutavých článků přináší čtvrté letošní číslo novin Pečuj doma. Dominuje mu obsáhlý rozhovor  s právní poradkyní Pečuj doma Radkou Pešlovou. Velice zajímavé jsou například její představy o vlastní budoucnosti. Jejím největším snem je totiž přestat už konečně radit a na místo toho založit neziskovou firmu, která by pečujícím přinášela dárky. Ano, opravdu, čtete dobře, dárky…  Více se dočtete v článku s názvem Pečující jsou velmi silní lidé.

Zpráva o stavu demence

12. 6. 2017

Víme, že roku 2050 dostane na číslo 400 000 dementních lidí a souvisí to se stárnutím společnosti. Dnes evidují lékaři mezi osmdesátníky polovinu postižených a číslo poroste. Demence má mnoho příčin. Nejčastější příčinou je Alzheimerova choroba.

Poutání na vlastní oči – další ohlasy

9. 6. 2017

Pokračujeme v publikování rozmanitých názorů na kurtování. Téma otevřel článek v předminulém čísle, a protože ohlasů byla celá řada, otiskujeme ještě dalších pět textů.

Záda, která cvičí, nebolí

8. 6. 2017

Téměř na všech kurzech, které jsem vedla a troufám si říct i ty, které povedu, či povedou moje skvělé kolegyně - lektorky napříč celou republikou, se dostaneme od témat, jaké tělesné potíže mají naši blízcí na téma, co trápí tělesnou schránku nás, kteří o ně s láskou pečujeme.

Něco za něco

7. 6. 2017

Ten obraz známe z literatury i z různých galerií či filmů. Na posteli leží nemocný člen rodiny, kolem něho různí příbuzní, něco mu povídají, utírají čelo, usmívají se na něj, někdo se případně modlí. Prostě nemocný je obklopen sobě blízkými lidmi   a cítí se bezpečně. Je přece mezi svými. Proti této představě, jakou považujeme na podkladě tradice za ideální, stojí současná praxe.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha