Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Noviny Pečuj doma 2017

13. 6. 2017

Vyšlo další číslo novin Pečuj doma. Vydaná čísla jsou k dispozici v příloze.

Zasílání novin zdarma v pdf formátu si můžete objednat e-mailem na adrese info@pecujdoma.cz.

 

Zpráva o stavu demence

12. 6. 2017

Víme, že roku 2050 dostane na číslo 400 000 dementních lidí a souvisí to se stárnutím společnosti. Dnes evidují lékaři mezi osmdesátníky polovinu postižených a číslo poroste. Demence má mnoho příčin. Nejčastější příčinou je Alzheimerova choroba.

Poutání na vlastní oči – další ohlasy

9. 6. 2017

Pokračujeme v publikování rozmanitých názorů na kurtování. Téma otevřel článek v předminulém čísle, a protože ohlasů byla celá řada, otiskujeme ještě dalších pět textů.

Záda, která cvičí, nebolí

8. 6. 2017

Téměř na všech kurzech, které jsem vedla a troufám si říct i ty, které povedu, či povedou moje skvělé kolegyně - lektorky napříč celou republikou, se dostaneme od témat, jaké tělesné potíže mají naši blízcí na téma, co trápí tělesnou schránku nás, kteří o ně s láskou pečujeme.

Něco za něco

7. 6. 2017

Ten obraz známe z literatury i z různých galerií či filmů. Na posteli leží nemocný člen rodiny, kolem něho různí příbuzní, něco mu povídají, utírají čelo, usmívají se na něj, někdo se případně modlí. Prostě nemocný je obklopen sobě blízkými lidmi   a cítí se bezpečně. Je přece mezi svými. Proti této představě, jakou považujeme na podkladě tradice za ideální, stojí současná praxe.

Všímejte si sami sebe!

7. 6. 2017

Chcete se uklidnit? Zapomeňte na prášky. Můžete použít takzvanou techniku všímavosti, neboli mindfulness. Její obliba v posledních letech strmě stoupá, řadíme ji k nejmodernějším koučovacím typům terapie. Učí vás zůstat v klidu, i když v práci nevíte, kam dřív skočit, nebo když u vás prChcete se uklidnit? Zapomeňte na prášky. Můžete použít takzvanou techniku všímavosti, neboli mindfulness. Její obliba v posledních letech strmě stoupá, řadíme ji k nejmodernějším koučovacím typům terapie. Učí vás zůstat v klidu, i když v práci nevíte, kam dřív skočit, nebo když u vás právě běží italské manželství.ávě běží italské manželství.

Štěstí v lese

6. 6. 2017

Skupina třinácti žen - všechny kolem šedesátky - šlape tiše studeným jarním lesem napříč brněnskou Lesnou. Přeskakují kaluže, vyhýbají se blátu a provádějí úkoly, které jim zadala jejich velitelka.

Citlivci musejí snést výčitky svědomí, říká dánská terapeutka

9. 3. 2017

Dánská terapeutka Ilse Sandová je autorkou knihy Přecitlivělost není slabost, která vyšla nyní po mnoha zemích i u nás, a to v nakladatelství Portál.

Čekáte? Domluvte se po dobrém!

8. 3. 2017

Čekání na diagnostické vyšetření dokáže pacienty mnohdy vyděsit k smrti,  zvláště v případech, kdy čekáte dlouho. Není se čemu divit, vždyť kolikrát jde o život.

Poutání na vlastní oči  - ohlasy

7. 3. 2017

Publikujeme nerozmanitější názory na kurtování. Téma otevřel článek v minulém čísle, a protože názorů je celá řada, budeme v jejich otiskování pokračovat i v příštím čísle.  

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

  Hartmann

 

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha