Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Domácí rehabilitace a jak si ji zajistit

7. 7. 2017

Manželka se má vracet z hospitalizace, je po operaci. Lze pro ni zajistit domácí rehabilitace? Jaký je postup?

Odpověď:

Ošetřovatelskou rehabilitaci v domácím prostředí může předepsat vaší manželce ošetřující lékař, který ji bude propouštět z nemocnice, a to na 14 dní. Na další období, většinou na dobu 1 měsíce, předepisuje péči praktický lékař. Péče je hrazena zdravotní pojišťovnou. Poskytuje ji ošetřovatelská služba.

Postup jak ji zajistit je následující:

Promluvte si s ošetřujícím nebo praktickým lékařem o tom, že má manželka zájem o předepsání zdravotní péče v domácím prostředí. Pokud lékař zdravotní péči v domácím prostředí předepíše, obraťte se na ošetřovatelskou službu v místě vašeho bydliště. Zahájení služby s manželkou a s jejím lékařem dohodne vedoucí ošetřovatelské služby.

Zdravotní sestra ošetřovatelské služby přijede a promluvíte si o předepsané péči – v jaké četnosti bude manželku navštěvovat a jaké výkony bude provádět.

Zdravotní sestra povede zdravotnickou dokumentaci o provedených výkonech a pravidelně s vaší manželkou i jejím lékařem bude hodnotit výsledky péče. Tato vzájemná komunikace vede k tomu, aby péče probíhala tak, jak bude manželka potřebovat a mohla být případně prodloužena na další období. 

Jarmila Hlavicová

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha