Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Poradna

Zde se můžete radit s odborníky o věcech souvisejících s pečováním – o záležitostech z oblasti sociálně-právní, ošetřovatelské, psychologické a duchovní.

Dotazy je možné klást po přihlášení (přihlaste se vlevo pod hlavní nabídkou). Pokud ještě nemáte účet (přihlašovací jméno a heslo) na webu pecujdoma.cz, zaregistrujte se!

Můžete také využít bezplatnou telefonní linku Pečuj doma: 800 915 915.

 

Chci položit dotaz...

Níže najdete již zodpovězené dotazy z poradny, můžete je také filtrovat podle jednotlivých oblastí.

Zobrazit články z rubriky:  Poradna ošetřovatelskáPoradna sociálně-právníPoradna psychologická a duchovní

Maminka nechce znát pravdu

27. 7. 2017

Dobrý den, mamince našli rakovinu ve stádiu, které se nedá léčit. Pan doktor se jí ptal, jestli chce vědět, jak to vypadá a ona odpověděla, že ne - pak jsme se s ní o tom snažili bavit i my, ale i nás (dceru a syna) odmítla. Chci se zeptat, zda jí máme pravdu nutit, abychom stihli se rozloučit a užít si zbývající čas co nejlépe, nebo ji nechat v nevědomosti, když si to přeje?

Mám invalidní průkaz, mohu jezdit v pražské MHD zdarma?

13. 7. 2017

Mám invalidní průkaz, invalidita 3. stupeň a pobírám 400 Kč na mobilitu. Mám jízdné V MHD v Praze zdarma, nebo kde si mám pořídit nějakou průkazku?

Pietní místnost v domově či nemocnici

10. 7. 2017

Byla jsem opatrovníkem bratra, který žil v domově se zvláštním režimem. Denně jsem za ním chodila na návštěvu. Bratr před pár dny zemřel a já jsem neměla možnost se s ním rozloučit. Zemřel prý kolem půlnoci, ale z domova mi pracovnice volali až ráno. Když jsem ho ještě naposledy chtěla vidět, řekli mi, že jeho tělo je už na pohřební službě.

Kde najdu tipy pro procvičování paměti?

10. 7. 2017

Mám maminku, která má diagnostikovánu Alzheimerovu chorobu v počátečním stadiu. Ráda bych s maminkou procvičovala paměť, ale nevím jak. Můžete mi poradit, kde brát inspiraci na procvičování paměti?

Jaké jsou druhy chodítek?

7. 7. 2017

Manželka je po operaci kloubu, dočasně bude potřebovat chodítko. Jaké jsou druhy chodítek a kde je získat?

Domácí rehabilitace a jak si ji zajistit

7. 7. 2017

Manželka se má vracet z hospitalizace, je po operaci. Lze pro ni zajistit domácí rehabilitace? Jaký je postup?

  Mohu s průkazem ZTP zdarma parkovat na placených parkovištích?

4. 7. 2017

Jsem držitelem průkazu ZTP a chtěla bych vědět, zda můžu parkovat na placeném parkovišti, aniž bych musela za parkování platit.

 

 

 

Souhlas soudu se sociálně-terapeutickou dílnou

27. 6. 2017

Zajímalo by mne, zda opatrovník musí dát soudu schválit právní jednání - uzavření smlouvy na dobu neurčitou v sociálně-terapeutické dílně, kdy služba je poskytována zdarma. Podle mne nedochází k tzv. plnění (vše zdarma), proto schválení soudem nebude potřeba.

Na zvýšení čtvrtého stupně se nelze příliš spoléhat

26. 6. 2017

Hodně dotazů míří i k nám, jak to bude se zvýšením příspěvku na péči ve IV. stupni na 19 200,- Kč. Aktuální situaci otevřeně popisuje předseda NRZP Václav Krása.

Vyřízení průkazu ZTP na základě plné moci

20. 6. 2017

Pracuji s klientem, kterému již bylo doručeno rozhodnutí o přiznání nároku na průkaz ZTP. Klientova situace (zdravotní i sociální) je nyní špatná, je pro něj velmi složité a hlavně náročné dostavit se osobně na úřad práce za účelem výroby průkazu.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

  Hartmann

 

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha