Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Poradna

Zde se můžete radit s odborníky o věcech souvisejících s pečováním – o záležitostech z oblasti sociálně-právní, ošetřovatelské, psychologické a duchovní.

Dotazy je možné klást po přihlášení (přihlaste se vlevo pod hlavní nabídkou). Pokud ještě nemáte účet (přihlašovací jméno a heslo) na webu pecujdoma.cz, zaregistrujte se!

Můžete také využít bezplatnou telefonní linku Pečuj doma: 800 915 915.

 

Chci položit dotaz...

Níže najdete již zodpovězené dotazy z poradny, můžete je také filtrovat podle jednotlivých oblastí.

Zobrazit články z rubriky:  Poradna ošetřovatelskáPoradna sociálně-právníPoradna psychologická a duchovní

Nárok na pomůcku a úmrtí žadatele

22. 9. 2017

Pán pět let pečoval o svou maminku, která trpěla Alzheimerovou chorobou a měla i jiné zdravotní problémy. Od maminky měl udělenou generální plnou moc a tak tímto prostřednictvím zažádal mamince o zvláštní pomůcku. Žádost byla zamítnuta a on se odvolal – toto trvalo asi rok a půl.  Pán dokládal všechny lékařské zprávy, kde byly popsány maminčiny diagnózy.

Odlehčovací pobyty do tří měsíců

5. 9. 2017

Společně se svými sourozenci pečuji o maminku. V péči se více méně pravidelně střídáme. V létě nám ale vyšel společný termín dovolené a my teď nevíme, jak zajistit péči po tuto dobu. K dispozici bude jen jeden z nás, a jelikož je péče o maminku dost náročná, máme strach, že jeden člověk to sám nezvládne.  Existuje nějaké zařízení, kde by po tuto dobu mohla maminka být? Nechceme ji nechat hospitalizovat jen kvůli tomu, že jedeme na dovolenou.

Placená pečovatelka pro maminku

29. 8. 2017

Uvažujeme o hledání placené soukromé pečovatelky pro naši maminku 77 let, která je nyní částečně imobilní (chůze pouze ve vysokém chodítku). Toto je způsobeno po pádu, který ji přivodil vice zlomenin a současná rekonvalescence je zkomplikovaná její Parkinsonovou nemoci. Před pádem však byla úplně mobilní, fit a soběstačná.

Co se nahlašuje na úřadech práce

28. 8. 2017

Pečuji o svou maminku. Maminka má vyřízený příspěvek na péči a já jsem uveden jako hlavní pečující osoba. Když musí maminka do nemocnice, vždy to nahlašuji pracovnici úřadu práce. Teď jsem se domluvil se sestrou, že se budeme v péči střídat a tak bych se chtěl zeptat, zda je třeba i toto nahlašovat na úřad práce.

Doplňující dotaz k soukromé pečující osobě

23. 8. 2017

Mockrát Vám děkuji za Vaši odpověď a rady. Velice mi to pomůže. Jenom bych se ještě ráda zeptala, kdybychom našli soukromou osobu, která by o maminku v jejím domě pečovala a bydlela tam s ní a tato osoba ještě není v důchodovém věku, je jí 55 let, jak by se dalo řešit její zdravotní a sociální pojištění?

Osoba blízká jako poskytovatel pomoci

15. 8. 2017

Pečuji o svého syna, je mu 25 let. Chci mu podat žádost o přiznání příspěvku na péči. Bydlíme se synem sami, několikrát týdně k nám dochází má sestra a pomáhá nám. Chci se zeptat, zda mohu být uveden jako poskytovatel pomoci, i když sám pobírám příspěvek na péči.

Příspěvky, dávky a benefity

3. 8. 2017

Zákon o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením upravuje příspěvek na mobilitu, příspěvek na zvláštní pomůcku, průkaz osoby se zdravotním postižením a některé benefity, které z něj vyplývají.

Maminka nechce znát pravdu

27. 7. 2017

Dobrý den, mamince našli rakovinu ve stádiu, které se nedá léčit. Pan doktor se jí ptal, jestli chce vědět, jak to vypadá a ona odpověděla, že ne - pak jsme se s ní o tom snažili bavit i my, ale i nás (dceru a syna) odmítla. Chci se zeptat, zda jí máme pravdu nutit, abychom stihli se rozloučit a užít si zbývající čas co nejlépe, nebo ji nechat v nevědomosti, když si to přeje?

Mám invalidní průkaz, mohu jezdit v pražské MHD zdarma?

13. 7. 2017

Mám invalidní průkaz, invalidita 3. stupeň a pobírám 400 Kč na mobilitu. Mám jízdné V MHD v Praze zdarma, nebo kde si mám pořídit nějakou průkazku?

Pietní místnost v domově či nemocnici

10. 7. 2017

Byla jsem opatrovníkem bratra, který žil v domově se zvláštním režimem. Denně jsem za ním chodila na návštěvu. Bratr před pár dny zemřel a já jsem neměla možnost se s ním rozloučit. Zemřel prý kolem půlnoci, ale z domova mi pracovnice volali až ráno. Když jsem ho ještě naposledy chtěla vidět, řekli mi, že jeho tělo je už na pohřební službě.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha