Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Novela zákona o sociálních službách téměř určitě nebude platit

17. 7. 2017

Výbor pro sociální politiku Poslanecké sněmovny projednal velkou novelu zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Výbor nedoporučil Poslanecké sněmovně, aby novelu zákona schválila. Pro toto usnesení hlasovalo 10 ze 13 přítomných poslanců. Je zřejmé, že Poslanecká sněmovna, na základě doporučení Výboru, prakticky se stoprocentní jistotou návrh zákona neschválí.

Proces zřejmě bude takový, že novela zákona nebude zařazena na příští jednání Poslanecké sněmovny a tím bude věc vyřešena, protože v září bude pravděpodobně poslední schůze Poslanecké sněmovny.

Novela zákona obsahuje zásadní rozpor, který se nepodařilo vyřešit. MPSV ČR navrhuje, aby část agendy sociálně právní ochrany dětí byla zařazena do systému sociálních služeb. Ze strany MPSV ČR je to, i podle názoru NRZP ČR, nepochopení rozdílu mezi sociálními službami, které jsou poskytovány na dobrovolném základě a v případě služeb péče na smluvním základě a sociálně právní ochranou dětí, kdy stát uplatňuje svoji vůli v případě špatné péče v rodinách.

Je samozřejmě škoda, že nebude zvýšen příspěvek na péči ve IV. stupni na 19 200,- korun, pokud bude péče poskytována v rodinách. Nebude také platit ustanovení, že výplata příspěvku na péči se pozastavuje až po dvou měsících pobytu ve zdravotnickém zařízení. Dosud, jak víte, se výplata pozastavuje po 30 dnech pobytu ve zdravotnickém zařízení.

Celý článek: 

nrzp.cz

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha