Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Čínská medicína si polepší

23. 8. 2017

Zákon o nelékařských zdravotnických povoláních na zdravotníka povyšuje čínského lékaře. A uznává u nás čínskou medicínu jako obor. Stalo se tak i přes protesty českých lékařů, kteří tvrdí: Legislativním zvýhodněním jednoho léčitelského směru se u nás vytváří nebezpečný precedens.

Senát schválil ošetřovné. Kubera varuje před zneužíváním

17. 8. 2017

Lidé budou mít nově nárok na tříměsíční placené volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Vládní návrh zákona, který to umožní, schválil ve středu Senát. Chybí už jen podpis prezidenta Miloše Zemana. Senátor Jaroslav Kubera z ODS kritizoval, že to lidé budou zneužívat.

Zásadní nesouhlas s návrhem zákona O důstojné smrti

4. 8. 2017

Zásadní postoj zaujali členové Etické komise při ministerstvu zdravotnictví k návrhu zákona o důstojné smrti.

Dlouhodobě nemocní dostanou vyšší nemocenskou

24. 7. 2017

Na zvýšení dlouhodobé nemocenské a dobrovolné elektronické neschopenky kývl Senát. Zatímco nyní dostávají zaměstnanci od patnáctého dne nemoci 60 procent vyměřovacího základu, nově by od 31. dne nemoci měla dávka vzrůst o šest procentních bodů na 66 procent a od 61. dne na 72 procent.

Na sociální oblast o 37,7 mld. víc. Které dávky se zvýší?

24. 7. 2017

Ministr financí Ivan Pilný seznámil vládu o aktuálním stavu přípravy státního rozpočtu České republiky na rok 2018 a střednědobého výhledu na léta 2019 a 2020.

Novela zákona o sociálních službách téměř určitě nebude platit

17. 7. 2017

Výbor pro sociální politiku Poslanecké sněmovny projednal velkou novelu zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Výbor nedoporučil Poslanecké sněmovně, aby novelu zákona schválila. Pro toto usnesení hlasovalo 10 ze 13 přítomných poslanců. Je zřejmé, že Poslanecká sněmovna, na základě doporučení Výboru, prakticky se stoprocentní jistotou návrh zákona neschválí.

Změna v poskytování dávek osobám se zdravotním postižením

12. 7. 2017

Poslanecká sněmovna schválila návrh zákona poslanců J. Bartoška, V. Kaňkovského a J. Zavadila, kterým se mění zákon č. 329/ 2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením.  Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, z jejíž podkladů návrh zákona vycházel, předpokládá schválení také v Senátu, kde se má projednávat 20. července. Jaké zásadní změny přináší? 

Na zvýšení čtvrtého stupně se nelze příliš spoléhat

26. 6. 2017

Hodně dotazů míří i k nám, jak to bude se zvýšením příspěvku na péči ve IV. stupni na 19 200,- Kč. Aktuální situaci otevřeně popisuje předseda NRZP Václav Krása.

Ústavní soud vyhověl skupině senátorů

21. 6. 2017

Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti skupiny senátorů, kteří napadli část zákona o veřejném zdravotním pojištění, a to tak, že zrušil napadená ustanovení s uplynutím dne 31. prosince 2018. 

Zaměstnavatelé vyhrají, budou schvalovat ošetřovatelské volno

12. 6. 2017

Výbor pro sociální politiku Poslanecké sněmovny  projednal návrh novely zákona o nemocenském pojištění, která mimo jiné kodifikuje tzv. pečovatelské volno. Největší diskuse byla kolem otázky souhlasu zaměstnavatele s udělením pečovatelského volna.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha