Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Legislativa

Rubrika vám pomůže zorientovat se v právních předpisech souvisejících s pečováním a seznámí Vás se zákony a vyhláškami, které by domácí pečovatel měl znát. Dozvíte se také, jaké změny v legislativě se chystají a v jaké jsou fázi. Ke stažení zde jsou důležité formuláře a vzory smluv.

Zobrazit články z rubriky:  Zákony a vyhláškyPředpisyDokumentyFormuláře a vzoryChystá se

Dlouhodobě nemocní dostanou vyšší nemocenskou

24. 7. 2017

Na zvýšení dlouhodobé nemocenské a dobrovolné elektronické neschopenky kývl Senát. Zatímco nyní dostávají zaměstnanci od patnáctého dne nemoci 60 procent vyměřovacího základu, nově by od 31. dne nemoci měla dávka vzrůst o šest procentních bodů na 66 procent a od 61. dne na 72 procent.

Na sociální oblast o 37,7 mld. víc. Které dávky se zvýší?

24. 7. 2017

Ministr financí Ivan Pilný seznámil vládu o aktuálním stavu přípravy státního rozpočtu České republiky na rok 2018 a střednědobého výhledu na léta 2019 a 2020.

Novela zákona o sociálních službách téměř určitě nebude platit

17. 7. 2017

Výbor pro sociální politiku Poslanecké sněmovny projednal velkou novelu zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Výbor nedoporučil Poslanecké sněmovně, aby novelu zákona schválila. Pro toto usnesení hlasovalo 10 ze 13 přítomných poslanců. Je zřejmé, že Poslanecká sněmovna, na základě doporučení Výboru, prakticky se stoprocentní jistotou návrh zákona neschválí.

Změna v poskytování dávek osobám se zdravotním postižením

12. 7. 2017

Poslanecká sněmovna schválila návrh zákona poslanců J. Bartoška, V. Kaňkovského a J. Zavadila, kterým se mění zákon č. 329/ 2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením.  Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, z jejíž podkladů návrh zákona vycházel, předpokládá schválení také v Senátu, kde se má projednávat 20. července. Jaké zásadní změny přináší? 

Na zvýšení čtvrtého stupně se nelze příliš spoléhat

26. 6. 2017

Hodně dotazů míří i k nám, jak to bude se zvýšením příspěvku na péči ve IV. stupni na 19 200,- Kč. Aktuální situaci otevřeně popisuje předseda NRZP Václav Krása.

Zeman podepsal vyšší důchody

22. 6. 2017

Od příštího roku se zvýší daňová sleva na první dítě, rozšíří se nárok na dětské přídavky a vyšší rodičovský příspěvek budou dostávat rodiče vícerčat. Opatření obsahuje novela o státní sociální podpoře, kterou podepsal spolu s dalšími devíti zákony prezident Miloš Zeman. Je mezi nimi i pravidelné navyšování důchodů.

Ústavní soud vyhověl skupině senátorů

21. 6. 2017

Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti skupiny senátorů, kteří napadli část zákona o veřejném zdravotním pojištění, a to tak, že zrušil napadená ustanovení s uplynutím dne 31. prosince 2018. 

Zaměstnavatelé vyhrají, budou schvalovat ošetřovatelské volno

12. 6. 2017

Výbor pro sociální politiku Poslanecké sněmovny  projednal návrh novely zákona o nemocenském pojištění, která mimo jiné kodifikuje tzv. pečovatelské volno. Největší diskuse byla kolem otázky souhlasu zaměstnavatele s udělením pečovatelského volna.

Novela důležitého zákona má naději, že bude platit od nového roku

25. 5. 2017

Poslanecká sněmovna projednala ve druhém čtení návrh novely zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením. Tím se významně posunulo projednávání této novely v Poslanecké sněmovně. Projednání novely bylo velmi rychlé, prakticky k ní nebyla žádná diskuse.

Paliativní péči by mohly poskytovat všechny nemocnice

24. 5. 2017

Všechny nemocnice v Česku by mohly po roce 2020 nevyléčitelně nemocným a umírajícím pacientům začít poskytovat paliativní péči. Její podobu i proplácení ze zdravotního pojištění má nastavit projekt za evropské peníze, který by měl začít letos. Do pilotního ověření ve zdravotnických zařízeních poplynou desítky milionů korun. Oznámil to náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

  Hartmann

 

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha