Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Knihy

Dnes již vychází mnoho knih, které mohou zajímat pečovatele. Některé vám představujeme zevrubněji, zbývající alespoň jako tipy.

Zobrazit články z rubriky:  Anotace knihSeznam literatury

Témata a příběhy životní cesty

Témata a příběhy životní cesty
21. 11. 2017

Autor: Shalit, Erel
Název: Cyklus života
Vydal: Portál, 2017

Cyklus života zkoumá vzorce, které se promítají do našeho života s tím, jak si hledáme své místo ve světě, snažíme se žít autenticky a budovat si domov – to místo uvnitř nás, které v rychlém tempu dnešního světa tak snadno opomíjíme či přehlížíme.

Co je pro většinu lidí klíčové…

Co je pro většinu lidí klíčové…
20. 11. 2017

Autor: Kushner, Harold S.
Název: Aby měl život smysl
Vydal: Portál, 2017

Americký rabín se v knize zabývá tím, co je pro většinu lidí klíčové – jak žít život tak, aby měl smysl, aby na něm záleželo, aby byly jeho plody k něčemu. K tomu je třeba lépe poznat lidskou povahu, pochopit mnohé lidské tužby a dilemata.

Praktický průvodce péčí o osoby s demencí

Praktický průvodce péčí o osoby s demencí
25. 10. 2017

Autoři: Marcela Hauke a kolektiv
Název: Když do života vstoupí demence
Vydala: APSS 2017

Srozumitelnou, komplexní a zajímavou publikaci o demenci vydala Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Jmenuje se "Když do života vstoupí demence" a je v ní mnoho cenných a užitečných informací.

Znáte Feuersteinovu metodu?

Znáte Feuersteinovu metodu?
15. 9. 2017

Autoři: Feuerstein, Reuven; Falik, L. J.; Feuerstein, R. S.; Bohács, K.
Název: Myslet nahlas – mluvit nahlas
Vydal : Portál 2017

Feuersteinova metoda zlepšuje poznávací dovednosti člověka a jeho schopnost organizace informací. Podle autora není inteligence neměnnou strukturou, ale je možné s ní pracovat a rozvíjet ji.

Další vydání příruček pro pečující

15. 6. 2017

V červnu jsme podruhé vydali 5 příruček z edice Rady pro pečující: Rady pro komunikaci, Rady ošetřovatelské, Rady lékařské, Rady rehabilitační a Rady pro závěr života.

Harold S. Kushner: Aby měl život smysl

8. 6. 2017

Americký ekumenicky naladěný rabín oslovuje českého čtenáře už podruhé. Kniha Když se zlé věci stávají dobrým lidem se setkala u čtenářů vlídného přijetí, a tak Portál sáhl po dalším Kushnerovi.

Klíč ke starým rodičům

Klíč ke starým rodičům
24. 5. 2017

Autor: Novák Tomáš
Název: Jak (ne)rozumět emocím stárnoucích rodičů
Nakladatel: Grada 2015

Zdá se vám to povědomé? Máte pocit, že je to i váš problém? Věřte, že v tom nejste sama. Kniha vám dobře poradí. Poznáte, že nejste jediná v této situaci, a rady a zkušenosti známého českého psychologa PhDr. Tomáše Nováka se vám určitě stanou „nadějí a světlem na konci tunelu“.

Relaxace, která pomáhá

Relaxace, která pomáhá
19. 4. 2017

Autor: Víchová, Veronika a kol.
Název: Autogenní trénink a autogenní terapie
Nakladatel: Portál, 2016

Autogenní trénink (AT) představuje tradiční a nejrozšířenější evropskou relaxační metodu. Jeho cílem je dosáhnout svalové relaxace s cílem duševního uvolnění. Jde rovněž o zlepšení orgánových funkcí řízených vegetativní nervovou soustavou a jejich autosugestivní ovlivnění.

Tři zajímavé publikace Diakonie

10. 2. 2017

Diakonie ČCE vydala tři publikace, které rozhodně stojí za pozornost.

Jak se uklidnit

Jak se uklidnit
9. 2. 2017

Autor: Karel Nešpor
Název: Kudy do pohody
Vydal: Portál 2016

Čtivá a praktická kniha, ve které čtenáři najdou snadno použitelné návody. Je rozdělena do částí: mír těla, mír mysli, mír srdce a mír a střízlivost. V přílohách jsou ke čtení shrnutí a přehledy, které usnadní využití knihy v každodenním životě.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha